امروز یکشنبه ,۳۰ شهریور ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۸
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۶۵۴۸
گزارشگر : ۸۷
مدیر کل کمیته امداد استان خبر داد؛

55 درصد جمعیت تحت پوشش کمیته امداد، استان زنجان زنان سرپرست خانوار هستند.

(چهارشنبه ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۴۸

سومین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت ،تعاون کار ورفاه اجتماعی در سالن حضرت خدیجه کبری (س) کمیته امداد استان زنجان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،هدایت صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در این جلسه ضمن  تبریک عید سعید غدیرخم ودهه امامت و ولایت به تشریح عملکرد کمیته امداد استان پرداخت و گفت:در حال حاضر بیش از 28 هزار خانوار تحت پوشش این نهاد قرار دارند که با احتساب عائله تحت تکفل این خانوار ها ، بیش از 56 هزار نفر را شامل     می شود.

وی با بیان اینکه بیش از 15هزارزن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند افزود:55درصد خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان را زنان سرپرست تشکیل میدهند  اظهار داشت: این نهاد برنامه های مختلفی در راستای توانمندی فکری ،فرهنگی ،اقتصادی خانواده ها انجام میدهد.

مدیرکل کمیته امداداستان با بیان اینکه راهبرد اصلی این نهاد براساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در دو بخش توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده های تحت حمایت تعریف شده است ، افزود: تلاش می کنیم با ارائه خدمات فکری و فرهنگی و مشاوره ای و توانمندسازی فکری خانواده های تحت حمایت زمینه توانمندی اقتصادی آنها را از طریق ایجاد بسترهای لازم برای درآمدزایی خانواده ها با محوریت اشتغال در یک بازه زمانی مشخص و هدفمند فراهم کنیم.

این مسوول تصریح کرد: نهاد مقدس کمیته امداد با رویکرد و نگاهی نو ضمن مطالعه و شناخت گروههای مختلف تحت حمایت متناسب با استعدادها و نیازهای جامعه هدف، اقدام به برنامه ریزی لازم در راستای توانمند سازی مددجویان تحت حمایت کرده که در دو سال گذشته دستاوردهای بسیار خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است.

صفری با اشاره به اینکه سه هزار و 695 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان و اقشار نیازمند با سرمایه گذاری بیش از 87 میلیارد تومانی در سال گذشته ایجاد شده است، افزود: سهم کمیته امداد استان زنجان در حوزه اشتغالزایی برای خانواده های تحت حمایت در سال جاری 127 میلیارد تومان بوده و برنامه ریزی شده است با استفاده از این منابع سه هزار و 950 فرصت شغلی جدید برای جامعه هدف این نهاد در استان زنجان ایجاد شود.

وی به اقدامات دیگر کمیته امداد در بخش اشتغال به ویژه بازاریابی و بازار سازی برای محصولات تولیدی مجریان طرح اشتغال نیز اشاره کرد و افزود: با همین رویکرد سامانه فروش محصولات تولیدی مجریان طرح های اشتغال در بستر الکترونیک در قالب سایت ekala.ir نیز راه اندازی شده و از همین طریق زمینه فروش محصولات تولیدی و درآمدزایی بیشتر برای طرح های اشتغالزایی کمیته امداد فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همچنین از راه اندازی سامانه خیرواحسان (سخا) در کمیته امداد خبردادو افزود: این سامانه برای ثبت اطلاعات نیازمندان و همچنین ثبت کمک‌های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار و خیرین ، خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری  راه‌اندازی شده که علاوه بر جمع‌آوری آمار نیازمندان واقعی، هم‌زمان ارتباط مؤثری را با همه خیران و خیریه‌ها به‌ویژه مراکز نیکوکاری برقرار می‌کند. واز موازی کاری در کمک هابه افراد  جلوگیری کرده وعدالت در توزیع کمک های مردمی را به دنبال دارد. وخیران می توانند با ورود به این سامانه به آدرس Esakha.ir و با کلیک بر روی دکمه ثبت‌نام خیرین و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده می توانند عضو این سامانه شوند.

صفری  به کمک های مومنانه مردم نیک اندیش استان در مرحله اول رزمایش ایران همدل اشاره کردوافزود::طبخ و توزیع بیش از 113هزار پرس غذای گرم توسط 18آشپزخانه اطعام مهدوی و طرح هم‌سفره  و توزیع 32هزار بسته سبد معیشتی و غذایی به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از   فعالیت‌های این نهاد مقدس  در ماه مبارک رمضان بود وامیدواریم در مرحله دوم این رزمایش نیز مشارکت خیران ونیکوکاران  در کمک به همنوعان ونیازمندان پررنگ تر از مرحله اول باشد.

وی یکی دیگر از اقلام مهم خدمتی این نهاد در حوزه توانمندسازی را خدمات مسکن عنوان و از ارائه دو هزار و 234 خدمت در بخش مسکن مددجویان تحت حمایت در سال گذشته خبر داد و افزود: بر اساس آمارهای موجود بیش از 15میلیارد و 600 میلیون تومان به‌منظور ارائه خدمات مسکن در قالب ساخت ، خرید ، تعمیر ، تکمیل و بهسازی مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان  در سال گذشته سرمایه‌گذاری شده است وکلنگ احداث دوهزار مسکن محرومین نیز با حضور دکتر نوبخت وسید مرتضی بختیاری  در مرداد ماه سالجاری  در شهرستان ایجرودبه زمین زده شد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان یادآورشد: این نهاد برنامه هایی را برای ارتقاء وضعیت اشتغال، مسکن، آموزش، بهداشت و درمان، بیمه اجتماعی و درمانی، کمک هزینه ازدواج ، درحال اجرا و برنامه ریزی دارد.

وی با تشریح برخی از فعالیتهای انجام شده برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار اظهارداشت: کمیته امداد به عنوان الگویی موفق ارائه شده از سوی امام راحل(ره) در مدت چهار دهه فعالیت خود توانسته گامهای ارزشمندی در مسیر خدمت به محرومین بردارد. انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید