امروز پنج شنبه ,۳ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۱
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۶۵۰۲
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

فعالیت 16 هزار شغل تحت نظارت کمیته امداد استان مرکزی

(دوشنبه ۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۴۱

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان مرکزی گفت: در حال حاضر 16 هزار شغل تحت نظارت این نهاد فعال هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه اساس فعالیت کمیته امداد توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است، گفت: اشتغال و مسکن دو بال توانمندسازی است و کمیته امداد ساخت هزار واحد مسکن با اولویت خانواده‌های ایتام و ایجاد 5200 فرصت شغلی در سال جاری را در برنامه کاری خود دارد.

وی افزود: کارشناسان اتاق بازرگانی که در صادرات تولیدات داخلی در بخش‌های مختلف فعالیت می کنند می توانند به عنوان راهبران شغلی با کمیته امداد همکاری داشته و به صادرات محصولات تولیدی مددجویان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه به منظور هم افزایی در کمک به محرومان پیشنهاد می شود مرکز نیکوکاری در اتاق بازرگانی استان ایجاد شود، اظهار کرد: بازرگانان می توانند مددجویان تحت حمایت را با معرفی امداد در بخش‌های مختلف مانند بسته بندی محصولات تولیدی به کار گرفته و از مزایای تسهیلات اشتغال امداد و سایر مزایای طرح‌های اشتغال این نهاد بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه وام‌های کارگشایی کمیته امداد تا سقف پنج میلیون تومان به صورت قرض الحسنه است و توسط صندوق امداد ولایت پرداخت می شود، افزود: بازرگانان با افتتاح حساب در این صندوق می توانند یاریگر این نهاد در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه باشند و با معرفی خود به افراد نیازمند تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نمایند.

مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه بسیاری از بازرگانان در سطح استان و یا مقیم خارج از کشور از حامیان ایتام هستند، گفت: کمک‌های این خیران شایسته تقدیر است .

وی در پایان بیان کرد:  ساخت مسکن برای 129 خانواده دارای بیش از دو فرزند یتیم است که با همکاری خوب حامیان ساخت مسکن برای این تعداد خانواده انجام می شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید