امروز چهارشنبه ,۵ آذر ۱۳۹۹
شنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۶۴۴۲
گزارشگر : ۸۰
طی چهار ماهه اول سال جاری صورت گرفت؛

رشد 64 درصدی جمع آوری زکات در بخش رامند

(شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۳۵

رئیس کمیته امداد رامند گفت: طی چهار ماهه اول سال جاری میزان زکات جمع آوری شده در بخش رامند نسبت به مدت مشابه سال گذشته 64 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حسن افشار در نشست با کشاورزان بخش رامند که در منزل یکی از مودیان زکات برگزار شد، بیان کرد: جمع آوری زکات یک فریضه دینی است چراکه زکات دستوری الهی است و عمل به آن عبادت است.

وی ادامه داد: این عبادت همچون نماز است از همین رو ادای زکات همپای نماز است چراکه در قرآن زکات در کنار نماز آمده است و این نشان از اهمیت این فریضه دارد.

رئیس کمیته امداد رامند اعلام کرد:  زکات جمع آوری شده در چهارماهه اول سال جاری با بیش از 315 میلیون تومان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که رقم آن 192 میلیون تومان بوده، 64 درصد رشد داشته است .

افشار تصریح کرد: زکات جمع آوری شده با اولویت مصرف نیازمندان هزینه می شود چراکه براساس روایت های مختلف، زکات باید ابتدا برای محرومان و نیازمندان مصرف شود.

در ادامه امام جمعه دانسفهان در خصوص اهمیت زکات اظهارکرد: زکات یک دستور الهی برای سعادت انسان است چراکه خداوند سبحان در تدبیر امور نیازی به مال ما ندارد.

حجت الاسلام حسین انصاری گفت: هر کسی که باغ میوه اش را هرس می کند، شاید به ظاهر شاخ و برگ هایی را بریده و دور می ریزد و به ظاهر درخت دیگر شاخ و برگی برای ثمر دادن ندارد، ولی در واقع این درخت و باغ زنده می شود.

وی تصریح کرد: هر کس چند ماه بعد که به این باغ برود نتیجه این هرس را می بیند که در میوه های درختان خودنمایی می کند، زکات هم به این شکل است یعنی شاید به ظاهر مالی از اموال کم می شود ولی در واقع رونق و برکت را در پی خواهد داشت.

در پایان این نشست مبلغ 30 میلیون تومان زکات از حاضران جمع آوری شد .

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید