امروز چهارشنبه ,۵ آذر ۱۳۹۹
شنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۴
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۶۴۳۶
گزارشگر : ۹۰
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی:

تخلیه صدقات با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می شود

(شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۵۴

مردم استان مرکزی طی چهار ماهه سالجاری دو میلیارد و 737 میلیون تومان در قالب صدقه به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، شاپور جلالی ، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه با وجود شرایط سخت بیماری کرونا و احساس ترس عمومی از این بیماری مشکلات بسیاری را برای نیروهای تخلیه گر ایجاد نمود، گفت: تمام عاملین مراجعه کننده علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی به‌صورت دوره‌ای تست پزشکی نیز می شوند.

وی افزود: استفاده از ماسک ، دستکش ، مواد ضد عفونی کننده و همچنین مجهز بودن به دستگاه پوز سیار از دیگر تمهیدات حوزه مشارکت‌های مردمی برای جمع آوری صدقات در درب منازل است.

وی ضمن تشکر از مردم خیر استان اظهار کرد: مردم استان مرکزی طی چهار ماهه سالجاری دو میلیارد و 737 میلیون تومان در قالب صدقه به نیازمندان کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین روش‌ها برای پرداخت صدقات استفاده از روش‌های الکترونیکی است، گفت: رعایت بهداشت ،سرعت و امنیت در پرداخت، عدم مراجعه مشترک، امکان گزارش‌گیری سریع و آنی مبلغ پرداخت‌شده بر اساس شماره اشتراک، کاهش هزینه در جمع‌آوری صدقات و سایر نذورات از مزایای پرداخت صدقه به روش الکترونیکی است.

وی افزود: مردم استان مرکزی می‌توانند معادل ریالی وجوه صدقه را از طریق کد مهربانی#۰۸۶*۸۸۷۷* با استفاده از تلفن همراه ویا دانلود رایگان اپلیکیشن سکه از بازار و استفاده از گزینه نیکوکاری پرداخت کنند.

جلالی با اشاره به اینکه اعتمادسازی و جلب مشارکت‌های مردمی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در حوزه مشارکت‌ها است، گفت: برنامه فرهنگ‌سازی، ایجاد و ترویج سنت‌های حسنه اسلامی و اعتمادسازی، توسعه مشارکت‌های مردمی، احیاء و ترویج زکات، هماهنگی فعالیت‌های شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام‌المنفعه و طرح اکرام ایتام و محسنین از اقدامات کمیته امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی است.

وی در پایان گفت: حامیان و خیران انتظار دارند که آثار و خدمات خود را در جامعه مشاهده کنند و حوزه مشارکت مردمی کمیته امداد تلاش می کند تا این مهم را میسر سازد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید