امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۸ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۰
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۶۳۹۷
گزارشگر : ۹۰
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

حمایت کمیته امداد استان مرکزی از 122 مادر باردار و شیرده

(چهارشنبه ۸ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰

طی سال جاری تا کنون 122 مادر باردار و شیرده از حمایت‌های کمیته امداد استان مرکزی بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، محمدرضا شاسته جو ، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه کمیته امداد خدمات مختلفی به مددجویان ارائه می‌دهد ، گفت: بخش عمده منابع آن از طریق مشارکت‌های مردمی و خیران تأمین می شود.

وی از حمایت این نهاد از مادران باردار و شیرده خبر داد و افزود: به منظور ارتقاء سلامت مادران باردار و شیرده در سطح استان مبلغ 24 میلیون و 400 هزار تومان در قالب شارژ بن کارت و تهیه سبد غذایی با همکاری مشترک بنیاد علوی و کمیته امداد به 122نفر از مادران باردار و شیرده استان کمک شده است.

وی در ادامه از حمایت این نهاد از 1800 کودک مبتلا به سوء تغذیه در سطح استان خبر داد و اظهارکرد: هر کودک به محض ورود به طرح و بهره‌مندی از آن باید حداقل طی دو دوره شش ماهه تحت حمایت طرح قرار گیرد تا مراتب پایش رشد آن به صورت کامل انجام و شرایط رفع سوء تغذیه وی با تأیید مراکز بهداشتی، درمانی پس از مهلت یک ساله محرز شود.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان در پایان گفت: منابع دولتی و منابع مالی کمیته امداد به‌تنهایی پاسخگوی نیازهای این افراد نیست و کمیته امداد نیازمند کمک خیران و مشارکت آن‌ها برای تأمین نیازهای این بیماران است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید