امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۸ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۵
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۶۳۹۱
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

پرداخت قریب به 8 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان زنجانی

(چهارشنبه ۸ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۵۵

بر اساس آمارهای موجود هزار و 176 فقره تسهیلات قرض الحسنۀ کارگشایی ، اشتغال ، مسکن و ودیعه مسکن از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان و اقشار نیازمند از ابتدای سالجاری تاکنون پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری ، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با ارائه گزارش تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق صندوق امداد ولایت این استان، گفت: بر اساس آمارهای موجود هزار و 176 فقره تسهیلات قرض الحسنۀ کارگشایی ، اشتغال ، مسکن و ودیعه مسکن از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان و اقشار نیازمند از ابتدای سالجاری تاکنون پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند به صورت قرض الحسنه بوده است ، افزود: طبق آمارهای موجود میزان تسهیلات قرض الحسنه اعطایی از سوی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان زنجان به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند از ابتدای سالجاری تاکنون قریب به هشت میلیارد تومان بوده است.

صفری با اشاره به اینکه بخشی از خدمات معوض کمیته امداد استان زنجان به منظور کمک به رفع نیازهای ضروری خانواده های تحت حمایت در قالب تسهیلات کارگشایی به جامعه هدف این نهاد ارائه می شود، ادامه داد:  816 فقره از مجموع تسهیلات قرض الحسنه پرداختی صندوق امداد ولایت از ابتدای سالجاری به میزان بیش از سه میلیارد و 900 میلیون تومان  به همین منظور انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از خدمات مهم کمیته امداد در حوزه خدمت رسانی به جامعه هدف و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت ایجاد زمینه اشتغالزایی آنها از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال است ، اضافه کرد: با همین رویکرد و بهره گیری از منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان از ابتدای سالجاری تاکنون 114 فرصت شغلی جدید با سرمایه گذاری دو میلیارد و 125 میلیون تومانی این نهاد برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ایجاد شده است.

صفری همچنین ادامه داد: بیش از یک میلیارد و 960 میلیون تومان نیز در قالب تسهیلات قرض الحسنه برای کمک به تهیه ، تکمیل ، تعمیر ، بهسازی و احداث مسکن 173 مددجو و تأمین ودیعه مسکن 54 خانواده تحت حمایت فاقد مسکن و مستأجر از ابتدای سالجاری تاکنون پرداخت شده است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید