امروز چهارشنبه ,۵ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۷ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۰
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۶۳۸۴
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد عنوان کرد:

ارائه آموزش‌های مجازی کسب و کار و اشتغال به مددجویان تحت حمایت

(سه شنبه ۷ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۶:۰۰

رئیس کمیته امداد از ارائه آموزش‌های مجازی کسب و کار به مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: در سال جهش تولید 200 هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در نشست با معاونان اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان‌ها که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده در حوزه آموزش در کشور، افزود: با توجه به شرایط پیش آمده، از امسال آموزش مجازی کسب و کار به مددجویان را به صورت آزمایشی آغاز کرده‌ایم و امیدواریم با توسعه این طرح، تمام مددجویان در سراسر کشور را تحت پوشش آموزش‌های کسب و کار درآوریم.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه کمیته امداد در سال گذشته 175 هزار اشتغال ناخالص ایجاد کرد، ادامه داد: در برنامه کمیته امداد برای سال جاری افزایش تعداد مشاغل نسبت به سال گذشته پیش‌بینی شده که تحقق این مساله نیازمند همراهی و همکاری شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات مصوب به مددجویان است و امیدواریم در پایان سال، خبر خوش ایجاد 200 هزار شغل جدید را به مردم شریف ایران اعلام کنیم.
 
 
وی بر اهمیت آموزش در بحث اشتغال تاکید کرد و گفت: از بدو تاسیس کمیته امداد تا به امروز، حدود سه میلیون و 500 هزارنفر از آموزش مشاغل مختلف بهره‌مند شده‌اند که در سه بخش آموزش‌های مقدماتی، آموزش‌های مهارتی و آموزش‌های پایدارسازی بوده است.
 
رئیس کمیته امداد در ادامه این نشست مجازی ضمن بررسی گزارش عملکرد چهار ماهه نخست امسال استان‌ها در حوزه اشتغال و خودکفایی، به ضرورت توسعه مشاغل دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: راهبری شغلی، اقدامی نو و جدید است که یکی از محورهای اصلی برنامه اشتغال امسال کمیته امداد به شمار می‌رود و دست اندرکاران اشتغال در سایر دستگاه‌ها نیز بر اهمیت آن تاکید دارند.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید