امروز یکشنبه ,۳۰ شهریور ۱۳۹۹
دوشنبه / ۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۹
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۶۳۲۷
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد:

برنامه ریزی برای ایجاد 3950 فرصت شغلی برای مددجویان زنجانی

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۳۹

سهم کمیته امداد استان زنجان در حوزه اشتغالزایی برای خانواده های تحت حمایت در سال جاری قریب به 130 میلیارد تومان بوده و برنامه ریزی شده است با استفاده از این منابع سه هزار و 950 فرصت شغلی جدید برای جامعه هدف این نهاد ایجاد شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در دیدار با امام جمعه شهرستان خرم دره با اشاره به اینکه خدمات این نهاد بر اساس حضور و مشارکت مردم در فرآیند خدمت رسانی به خانواده های نیازمند طراحی و اجرا می شود، گفت: پشتیبانی ائمه جمعه استان ، همراهی مسئولان و مشارکت خیران موجب شده است برنامه های هدف گذاری شده این نهاد در بخش های مختلف در سال گذشته محقق شود.

وی با بیان اینکه راهبرد اصلی این نهاد براساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در دو بخش  توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده های تحت حمایت تعریف شده است ، افزود: تلاش می کنیم با ارائه خدمات فکری و فرهنگی و مشاوره ای و  توانمندسازی فکری خانواده های تحت حمایت زمینه توانمندی اقتصادی آنها را از طریق ایجاد بسترهای لازم برای درآمدزایی خانواده ها با محوریت اشتغال در یک بازه زمانی مشخص و هدفمند فراهم کنیم.

صفری با اشاره به اینکه سه هزار و 695 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان و اقشار نیازمند با سرمایه گذاری بیش از 87 میلیارد تومانی در سال گذشته ایجاد شده است، افزود: سهم کمیته امداد استان زنجان در حوزه اشتغالزایی برای خانواده های تحت حمایت در سال جاری قریب به 130 میلیارد تومان بوده و برنامه ریزی شده است با استفاده از این منابع سه هزار و 950 فرصت شغلی جدید برای جامعه هدف این نهاد در استان زنجان ایجاد شود.

وی به اقدامات دیگر کمیته امداد در بخش اشتغال به ویژه بازاریابی و بازار سازی برای محصولات تولیدی مجریان طرح اشتغال نیز اشاره کرد و افزود: با همین رویکرد سامانه فروش محصولات تولیدی مجریان طرح های اشتغال در بستر الکترونیک در قالب سایت ekala.ir نیز راه اندازی شده و از همین طریق زمینه فروش محصولات تولیدی و درآمدزایی بیشتر برای طرح های اشتغالزایی کمیته امداد فراهم شده است.

صفری با بیان اینکه خدمات این نهاد با بهره گیری از ظرفیت های مردمی و خیرخواهانه در سطح استان زنجان علیرغم محدودیت ها و چالش های اقتصادی ارتقاء یافته است ، ادامه داد: با همین رویکرد برنامه ریزی شده است 66 درصد منابع مورد نیاز برای خدمت رسانی به خانواده های تحت حمایت در سال جاری از محل مشارکتهای مردمی تأمین شود.

وی همچنین به راه اندازی سامانه خیر و احسان (سخا) به منظور  ساماندهی فعالیت های خیرخواهانه و توجه به عدالت در توزیع منابع و خدمات به خانواده های نیازمند نیز اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم با انسجام بخشی به فعالیت های خیرخواهانه در بخش های مختلف زمینه بهره مندی عادلانه ، هدفمند و اثربخش خانواده های نیازمند از خدمات این نهاد و سایر تشکل ها و موسسات خیریه فعال در حوزه فقر زدایی و محرومیت زدایی ارتقاء یابد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی ، امام جمعه شهرستان خرم دره نیز در این دیدار با بیان اینکه توجه به توانمندسازی خانواده های نیازمند از طریق فراهم کردن زمینه اشتغال به کار آنها امر مقدس و پسندیده ای است که موجب تقویت نظام می شود ، افزود :خدمات اثربخش کمیته امداد در بخش های مختلف به ویژه توانمندسازی خانواده های نیازمند حاکی از جاری بودن تفکر انقلابی  به همراه اقدام و عمل جهادی در این نهاد  مقدس است.

گفتنی است در این دیدار با اهدای لوح تقدیر از همکاری و همراهی امام جمعه شهرستان خرم دره در اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان به ویژه طرح اطعام مهدوی قدردانی شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید