امروز یکشنبه ,۳۰ شهریور ۱۳۹۹
دوشنبه / ۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۶۳۲۵
گزارشگر : ۸۰
طی سال 98 انجام شد؛

بهره مندی پنج هزار سالمند از سبدهای کالای بهداشتی و غذایی

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۳۳

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال 98 تعداد پنج هزار و 15 نفر از سالمندان تحت حمایت از خدماتی همچون سبد کالای لوازم بهداشتی، غذایی و کمک هزینه نگهداری بهره مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد صیادی بیان کرد: جامعه هدف کمیته امداد یک قشر خاصی را شامل نمی شود بلکه جامعه تحت حمایت این نهاد را افراد مختلف با سنین و شرایط مختلف شامل می شوند.

وی ادامه داد: طی سال گذشته پنج هزار و 15 نفر از سالمندان تحت حمایت از خدماتی همچون سبد کالای لوازم بهداشتی، غذایی و کمک هزینه نگهداری بهره مند شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: دو هزار و 181 نفر از سالمندان را کسانی تشکیل می دهند که در مناطق محروم ساکن هستند که ارزش خدمات ارائه شده به آنها بیش از 271 میلیون تومان بوده است.

وی افزود: در این مدت سه هزار و 309 نفر از سالمندان از سبد غذایی به ارزش بیش از 207 میلیون تومان، هزار و 59 نفر از سالمندان از کمک هزینه تهیه لوازم بهداشتی به ارزش بیش از 53 میلیون تومان و 647 نفر از سالمندان از خدمت کمک هزینه نگهداری به ارزش بیش از 71 میلیون تومان بهره مند شده اند.

صیادی تصریح کرد: برخی از سالمندان تحت حمایت را کسانی تشکیل می دهند که فرزند و یا خویشاوند نزدیکی ندارند ولی اغلب این سالمندان دارای فرزند بوده ولی با کمال تأسف فرزندان آنها نسبت به آنها توجه لازم را ندارند.

وی عنوان کرد: نگهداری از پدر و مادری که سال ها برای ما زحمت کشیدند و هر آنچه داریم از تلاش و کوشش آنهاست، نیازمند داشتن روحیه انفاق و نیکوکاری نیست بلکه برای خدمت به پدر و مادر باید انسانیت داشته باشیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: پاسخ به پدر و مادری که بزرگ کردن ما برای آنها آرزو بود و طاقت ذره ای سختی و رنج ما را نداشته و ندارند، امروز حتی خدمت و محبت و تواضع در برابرشان جبران زحمات آنها نیست.

وی یادآورشد: اگر فرزندان این سالمندان نسبت به آنها توجه لازم و حداقلی را داشته باشند دیگر نه سالمندی تحت حمایت این نهاد و یا سالمندی در مرکز نگهداری سالمندان پذیرش نمی شود و یا این تعداد به حداقل می رسد.

انتهای پیام

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید