امروز پنج شنبه ,۶ آذر ۱۳۹۹
شنبه / ۲۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۶۱۴۳
گزارشگر : ۸۵
آنهایی که کمترخسارت دیده اندسهم بیشتری رادرکمک کردن داشته باشند؛

اختصاص یک تا 3 روز از حقوق کارکنان کمیته امداد خراسان رضوی به جریان گام دوم مواسات وهمدلی

(شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۰۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت:با توجه به شیوع موج دوم کرونا و تاکید مقام معظم رهبری، ادامه جریان مواسات با تمرکز همکاری امدادگران این نهاد و اقدامات دستگاه های حاکمیتی، دولت، بخش خصوصی و مردم در زمینه کمک به محرومان و نیاز مندان امری ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده در ویدیو کنفرانس با مدیران کمیته های امداد شهرستانهای استان با اعلام اینکه طبق تاکید مقام معظم رهبری نباید نیازمندی از  قلم بیفتد، افزود: با ایجاد شور و نشاط بین مردم و با محور قرار دادن مراکز نیکوکاری کمک ها باید همچون مرحله اول رزمایش انجام شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی وظایف هر یک از حوزه های کاری این نهاد در قالب اجرای مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی را تبیین کرد و ادامه داد: برنامه ریزی شده است از 2 تا 3 روز از حقوق مدیرکل، معاونان و روسای ستادی و مدیران شهرستانها و یک روز از حقوق دیگر کارکنان به نفع نیازمندان و در قالب این رزمایش اختصاص یابد تا این رفتار گروهی و سازمانی مروج فرهنگ خیر و احسان باشد.
وی با اعلام اینکه مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی در دهه ولایت از عید قربان تا غدیر اجرا می شود، افزود: پیش بینی شده است در این ایام یک میلیون و ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم و ۲۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شود و تاکید بر اطعام در ظهر روز عید غدیر است.
وی تصریح کرد: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم و تاکید بر ادامه جریان مواسات و رزمایش همدلی مومنانه، کمیته امداد استان نیز جلساتی را به صورت حضوری و ویدئو کنفرانسی با ادارات این مجموعه در شهرستان ها برگزار کرده است تا  در حوزه های اطعام ، توزیع بسته های معیشتی و در شهریور ماه نیز بسته های لوازم التحریر با محوریت مراکز نیکوکاری و مساعدت مردم را اجرایی کند  تا نیازهای افراد تحت پوشش و حتی غیر تحت پوشش را برطرف سازد.
آسوده ادامه داد: انتظار این است که دستگاه های حاکمیتی، دولتی، بخش خصوصی و مردم  در این مرحله نیز مجددا در کنارهم قرار بگیرند تا با تمرکز اقدامات،  نیازمندی از دریافت کمک محروم نباشد.
وی افزود: بخشی از بانک اطلاعاتی افراد نیازمند استان که در مرحله اول در جریان رزمایش مواسات جمع آوری شده بود  در سامانه خیر و احسان (سخا) موجود است و در  تلاش هستیم اطلاعاتی که در این مرحله جمع آوری شده و هنوز ثبت نشده اند را نیز ثبت کنیم  تا بانک اطلاعاتی متمرکزی از افراد نیازمند در استان داشته باشیم.
آسوده بیان کرد:  شرایط خراسان رضوی از جهت داشتن این بانک اطلاعاتی با کمک نهاد های دیگر نظیر آستان قدس رضوی، سپاه، شهرداری، مراکز نیکوکاری ، سازمان تبلیغات، اداره اوقاف از بسیاری از استان های دیگر بهتر است ، از این رو در جهت سامان بخشی به آنها باید تلاش بیشتری انجام شود.
وی افزود: در مرحله اول بیش از ۲میلیون و ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم و بیش از ۱۷۵هزار بسته معیشتی تا نیمه تیرماه در بین نیازمندان استان توزیع شد و همچنین تاکنون مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد و مراکز نیکوکاری استان  بیش از ۷میلیون ماسک و لوازم بهداشتی را تولیدوتوزیع کرده اند .

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید