امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۲
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۶۱۴۱
گزارشگر : ۴۸۷
با پرداخت حق بیمه اجتماعی از سوی کمیته امداد؛

12 هزار مددجوی امداد مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شدند

(شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۲۲

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با بیان اینکه 12 هزار مددجوی امداد با پرداخت حق بیمه از سوی این نهاد، مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شده‌اند، گفت: برنامه کمیته امداد افزایش خانواده‌های تحت پوشش بیمه اجتماعی به یک میلیون خانوار است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، فریدون قربانی با تبریک فرارسیدن هفته تامین اجتماعی گفت: بیمه‌ اجتماعی از محوری‌ترین موضوعات در فرآیند توانمندسازی مددجویان است که در قوانین بالادستی کمیته امداد بر تقویت و توسعه آن تاکید شده است.


وی با بیان اینکه کمیته امداد از سال 84 طی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تامین اجتماعی، پرداخت حق بیمه اجتماعی را برای مجریان طرح‌های اشتغال تقبل کرده است، گفت: از سال 89 زنان سرپرست خانوار شهری هم تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند و حدود 240 هزار از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال از خدمات بیمه اجتماعی برخوردار شدند.


قربانی افزود: همچنین تا پایان سال 90 حدود 140 هزار خانوار از زنان سرپرست خانوار روستایی هم بیمه شدند و حق بیمه آنها توسط کمیته امداد پرداخت می‌شد.


۱۲ هزار مددجوی امداد، مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شدند


مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان کمیته امداد در حال افزایش است، گفت: امروز برخی مددجویان به مرز بازنشستگی رسیده‌اند و این بازنشستگی بر مبنای سن یا تکمیل 10 سال سابقه بیمه است.


قربانی با تاکید بر اینکه بیمه‌شدگان کمیته امداد از تمام ظرفیت‌های تامین اجتماعی ناشی از فوت، بازنشستگی و از کارافتادگی  برخوردار می‌شوند، اظهار کرد: تاکنون حدود 12 هزار نفر از بیمه‌شدگان کمیته امداد به دلایل مختلف از جمله ازکار افتادگی یا بازنشستگی، به چرخه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی وارد شده‌اند.


برنامه امداد برای افزایش مددجویان بیمه‌شده به یک میلیون خانوار


مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد تصریح کرد: یکی از برنامه‌های بالادستی امداد، توسعه ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان به عنوان یک فرهنگ است و اینکه بتوانیم تعداد خانوار بیمه شده را به یک میلیون خانوار برسانیم.


انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید