امروز چهارشنبه ,۵ آذر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۸
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۷۶۰۹۷
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد؛

۱۴۰۰ واحد مسکونی مددجویان در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

(سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۹:۰۸

با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ۱۴۰۰ واحد مسکونی به خانواده‌های تحت حمایت امداد در استان چهارمحال و بختیاری تحویل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، ۱۴۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه افتتاح و در مراسمی به خانواده‌های تحت حمایت امداد واگذار شد.

 رئیس کمیته امداد در این مراسم با تاکید بر نقش حیاتی مسکن در توانمندسازی مددجویان گفت: امسال با افزایش بی‌سابقه هزینه‌های رهن و اجاره، بسیاری از خانواده‌های تحت حمایت با مشکل تامین مسکن مواجه شدند که به همین منظور با هم‌افزایی بنیاد مستضعفان و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، ۱۸۵ میلیارد تومان تسهیلات برای کمک‌هزینه رهن مسکن مددجویان در نظر گرفته شد‌.

وی با بیان اینکه سیاست کمیته امداد تامین مسکن برای خانواده‌های تحت حمایت با اولویت خانواده‌های ایتام و زنان سرپرست خانوار است، ادامه داد: امروز با همراهی سازمان برنامه و بودجه ۱۴۰۰ واحد مسکونی به مددجویان در استان چهارمحال و بختیاری تحویل شد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تحویل ۱۴۰۰ واحد مسکونی، نیاز استان به مسکن محرومان هنوز وجود دارد و در صورت ساخت ۲ هزار واحد جدید، تا حد زیادی مشکل مسکن ایتام و مددجویان استان مرتفع خواهد شد.

رئیس کمیته امداد همچنین از توافق با استانداری چهارمحال و بختیاری به منظور ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان استان خبر داد و افزود: براساس این توافق‌نامه، استانداری متعهد شده است ظرف مدت 2 سال زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن برای خانواده‌های تحت حمایت را تامین کند.

وی بیان کرد: کمیته امداد نیز با پرداخت بلاعوض و تسهیلات قرض‌الحسنه و همچنین جذب کمک‌های خیران مسکن‌ساز، در احداث این واحدهای مسکونی مشارکت دارد.

رئیس کمیته امداد، اشتغال از دیگر زمینه‌های توانمندسازی دانست و با تاکید بر اهمیت اشتغال خانگی اضافه کرد: ۵۵ درصد از خانواده‌های تحت حمایت امداد، زنان سرپرست خانوار هستند و به همین علت رویکرد این نهاد، توسعه اشتغال خانگی است.

بختیاری گفت: امسال در حوزه اشتغال در مجموع ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پیش‌بینی شده است و بنا داریم تا پایان سال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد کنیم.

 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید