امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۲۳:۲۹
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۶۰۶۶
گزارشگر : ۱۰۰

مادران بار دار و شیرده نیازمند ایلامی مورد حمایت تغذیه ای کمیته امداد قرار می گیرند

(دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹) ۲۳:۲۹

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان ایلام گفت: بر اساس طرحی که به زودی در این نهاد اجراء می شود زنان باردار و شیرده نیازمند ایلامی با همکاری کمیته امداد مورد حمایت قرار می گیرند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، روح اله سلیمانی بیان کرد: هدف از اجرای این طرح کمک به بهبود روند افزایش وزن مطلوب ، کاهش شیوع سوء تغذیه و ترویج فرهنگ تغذیه سالم در مادران باردار وشیرده بوده که در این زمینه مادران باردار و شیرده معرفی شده از طرف مراکز بهداشتی و درمانی مورد حمایت قرار می گیرند.
وی ادامه داد: در این طرح مادران باردار از ابتلاء ماه چهارم بارداری تا زمان تولد فرزند و همچنین مادران شیرده تا شش ماهگی کودک از کمکهای ویژه برخوردار می شوند.
معاون حمایت کمیته امداد استان ایلام به نحوه حمایت از این مادران اشاره کرد و گفت: این افراد که ابتدا نیاز تغذیه ای آنها از طرف مراکز بهداشتی تأیید شده و به این نهاد معرفی می شوند پس از تایید نیازمندی خانوار توسط مددکاری کمیته امداد سبدهای غذایی شامل پنج گروه شیر و لبنیات، پروتئین (گوشت و جانشین ها)، نان و غلات، میوجات و سبزیجات تحویل داده می شود.
سلیمانی در ادامه افزود: تحویل و توزیع سبد غذایی به این خانواده ها هر دو ماه یکبار به روش بن کارت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد و از طریق مراکز فروشگاهی طرف قرارداد بوده و ارزش هر سبد غذایی حدود 200 هزار تومان است.
وی در  ادامه گفت: بر اساس این طرح امسال حدود 660 زن باردار و شیرده که نیاز تغذیه ای آنان از سوی مراکز بهداشتی استان و حوزه مددکاری کمیته امداد تأییده شود مورد حمایت تغذیه ای قرار می گیرند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید