امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۳
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۶۰۶۲
گزارشگر : ۹۶

18 مددجوی همدانی از تسهیلات نظام‌وظیفه بهره‌مند شدند

(دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۳

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: از ابتدای امسال 18 فرزند مددجوی تحت حمایت از تسهیلات نظام‌وظیفه شامل معافیت کفالت، کاهش تعرفه صدور کارت معافیت و معرفی برای انتقال محل خدمت بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان در خصوص خانواده‌های تحت حمایت بهره‌مند از تسهیلات نظام‌وظیفه گفت: در سال جاری 18 فرزند مددجوی همدانی از تسهیلات نظام‌وظیفه شامل معافیت کفالت، کاهش تعرفه صدور کارت معافیت و معرفی برای انتقال محل خدمت بهره‌مند شدند.

بحیرایی بیان کرد: بر اساس قانون یکی از پسران زنان سرپرست خانوار و تنها فرزند پسر خانوارهای مددجویی که دارای سه خواهر باشد از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان هدف از گرفتن معافیت و انتقال فرزندان سرباز خانواده‌های مددجویان به محل سکونت آن‌ها را توانمندسازی و کاهش مشکلات خانواده اعلام کرد و افزود: اگر فرد معاف شده در مشکلات خانواده کمکی نکند و فعالیتی نداشته باشد، سازمان نظام‌وظیفه می‌تواند نسبت به ابطال کارت معافیت وی اقدام نماید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرزندان خانوارهای مددجو پس از معافیت می‌توانند برای خودکفایی از تسهیلات اشتغال این نهاد نیز بهره‌مند شوند، گفت:11 نفر از مددجویان با حمایت کمیته امداد از خدمت سربازی معاف شدند و 4 نفر از کاهش تعرفه صدور کارت معافیت بهره‌مند شدند و برای 3 فرزند مددجوی دیگر نیز معرفی‌نامه انتقال محل خدمت صادر شد.

وی بابیان این مطلب که این تسهیلات یکی از ابزارهای حمایتی برای توانمندی خانوارهای تحت حمایت این نهاد است، افزود: این طرح بر اساس ماده 44 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی به تصویب رسیده است و از سال 87 در کمیته امداد استان همدان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید