امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۶۰۵۶
گزارشگر : ۸۰
با مشارکت کمیته امداد و نهضت سوادآموزی انجام می پذیرد؛

تلاش برای ریشه کنی بی سوادی مددجویان

(دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۵۲

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در نشست مشترک بر همکاری های فی مابین برای ریشه کنی بی سوادی در میان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) استان قزوین تأکید کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش و مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در نشست مشترک به بررسی راه های همکاری برای ریشه کنی بیسوادی و ارتقای سطح سواد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پرداختند.

معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین در این نشست بیان کرد: امروز افراد مختلفی را می بینیم که زمانی تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) بودند و در حال حاضربا تلاش و کوشش به شرایط مناسبی در زندگی رسیده اند و اذعان دارند که اگر به جایی رسیده اند، حمایت های کمیته امداد در این دستاوردها موثر بوده است.

کبری جعفربگلو اضافه کرد: چنین کسانی که به خوبی رنج محرومیت را در کنار گرمی حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره) کشیده اند، انگیزه بیشتری برای همکاری با کمیته امداد برای کمک به محرومان و نیازمندان دارند.

وی افزود: در استان 2.5 درصد بی سواد داریم که تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت ها و توانایی های مختلف موجود در استان بستر سوادآموزی را فراهم کنیم.

معاون نهضت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: دوره های سوادآموزی هفت ماهه است و اگر در روستایی حتی یک بی سواد هم باشد برای او کلاس سوادآموزی برپا می کنیم.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: نهضت سواد آموزی رسالت آگاه سازی مددجویان را بر عهده دارد و شکی نیست که تا آگاهی اولیه حاصل نشود حرکت رو به رشد انسان آغاز نخواهد شد.

مهرعلی حق گویان تصریح کرد: کمیته امداد بی سوادی را مانعی در برابر ارتقای زندگی افراد می داند از این رو تلاش می کنیم از ابزارهای مختلف برای رشد مددجویان استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: در کنار برنامه های فرهنگی که برای مددجویان وجود دارد این نهاد از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حمایت می کند چراکه رشد علمی مساوی با، رفع محرومیت از خانواده نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: آموزش در دنیای امروز یک نیاز است، کمیته امداد آمادگی دارد تا با همکاری و هم افزایی با مجموعه نهضت سواد آموزی بستر کاهش بی سوادی را در میان مددجویان تحت حمایت بردارد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید