امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۴
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۶۰۵۲
گزارشگر : ۸۵
بانوی کارآفرینی که پله های ترقی را در نوردید؛

تولید وفروش انواع صندلی در داخل و در نقاط مختلف دنیا

(دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۴۴

بانوی مددجوی کمیته امداد، با پشتکار و جدیت خودش ، همراهی این نهاد و کمک 4 فرزندش به توانمندی و خودکفایی رسید و توانست با تولید صندلی بازار داخلی وخارجی را بدست آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، شهربانو اسماعیل زاده، بانویی که به دلیل ایست قلبی همسرش از سال 89 عهده دار سرپرستی خانواده می شود، گفت: در زمان فوت همسرم 3 پسر و یک دختر داشتم که یک تا 15 ساله بودند.
وی با بیان اینکه فوت همسرم در زندگی زمینه مشکلات اقتصادی زیادی را برایم ایجاد کرد، افزود: با فروش چند قطعه طلا مغازه ای را اجاره کردم و لباس فروشی راه انداختم اما بدلیل عدم درآمد مناسب و فروش البسه مجبور به حضور در شب بازار و جمعه بازارها  و حتی روستاهای اطراف شدم که باتوجه به عدم صرف اقتصادی از آن هم منصرف شدم.
اسماعیل زاده، با عنوان اینکه همیشه دغدغه اشتغال پسرانم را داشتم، اظهار کرد: برای درمان یکی از پسرانم به بیمارستان مراجعه کردم که در آنجا تولید صندلی های چرخ دار در ذهنم جرقه زد که عملی شدن این فکر با دریافت 30 میلیون تومان تسهیلات از کمیته امداد در سال 96 رقم خورد.
این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه کار تولیدی در طبقه پایین خانه شروع شد و پسرانم در نقش تولیدکننده و من به عنوان فروشنده بودم، ادامه داد: با این  اقدام کم کم کار رونق گرفت و سبب شد تا فضای کار از خانه به کارگاه توسعه یابد.
وی ادامه داد: اکنون ۳ سـال اسـت صندلـی مسافرتی، واکـر، صندلـی چـرخ دار و ... تولیـد می کنیم در این مدت رشد زیادی داشتیم در کمـتر از هزار روز گذشـته به همه شهرهای کشور و حتی کشورهای دیگر مانند آمریکا جنس فروخته شده است.
این بانوی کارآفرین با اعلام اینکه خط تولید را باید به بیـش از ۱۵۰ مـدل کار افزایش دهیم، ادامه داد: این کار با 500 کیلوگرم لوله در هفته شروع شد و اکنون این میزان به 7 تا 8 تن افزایش یافته که شاهد تولید هفته ای 1500 صندلی هستیم.
وی با عنوان اینکه پسرانم در بــرش کاری، خــم کاری، مونتــاژکاری و ... ماهــر شــده اند، افزود: اکنون ۱۲۰ کارگــر به صورت دورکار و ۳۰ کارگــر روزمـزد در کارگاه مشغول کار هستند.
اسماعیل زاده آرزوی خودش را تاسیس کارخانه در زمینه تولید انواع صندلی عنوان کرد و از برنامه ریزی برای سال 1402 برای رسیدن به اوج شکوفایی گفت و بیان کرد: در نظر داریم تا کارخانه ای را در زمین یک هکتاری با 300 نیروی کار بیمه شده راه اندازی کنیم که به این منظور 6 سوله هزار متری ایجاد می کنیم و در  هر یک از سوله ها 50 نیرو مشغول به کار می شوند که با این اقدام روزانه 6 هزار کالا تولید خواهد شد.
وی ادامه داد: درنظر دارم طوری کار کنیم که همه بیمارستانها و مراکز درمانی خرید صندلی شان را از من تهیه کنند هرچند در این زمینه نمونه وارداتی آن موجود است اما تفاوت ما با آن در کیفیت بالا و قیمت تمام شده پایین است.
اسماعیل زاده وفای به عهد در تحویل کالا را یکی از مشخصه های این کارگاه دانست و افزود: همین امر هم نیز موجب شده تا مشتریان ما افزایش یابد و زمینه معرفی ما به دیگران فراهم شود.
وی ادامه داد: از نهاد کمیته امداد تشکر وقدردانی می کنم و تقاضا دارم کمیته امداد در اعطای تسهیلات به مجریان طرح های اشتغال و به ویژه بانوان سرپرست خانوار شرایط بهتری را فراهم کند تا شاهد اشتغال و توانمند شدن افراد بیشتری در جامعه باشیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید