امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۲
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۶۰۴۸
گزارشگر : ۹۰
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

پرداخت 171 فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت

(دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۲۲

طی سه ماهه نخست امسال 171 فقره تسهیلات اشتغال قرض‌الحسنه با اعتبار بیش از 5 میلیاردو 500 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مشهدی ، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد است، گفت: طی سه ماهه نخست امسال 171 فقره تسهیلات اشتغال  قرض الحسنه با اعتبار بیش از پنج میلیاردو 500 میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

وی درباره فرآیند ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت گفت: ایجاد فرصت شغلی از آموزش شروع شده و بعد از انجام مشاوره‌های شغلی و آماده‌سازی طرح توجیهی مراحل معرفی به بانک برای پرداخت تسهیلات انجام می‌شود.

وی با ‌اشاره به راه‌اندازی مدیریت توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان در معاونت‌اشتغال کمیته امداد، گفت: در این بخش کارهای مختلفی برای پشتیبانی طرح‌های دانش‌بنیان و ایده‌های خلاق انجام می‌شود که یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا، راه‌اندازی صندوق «حمایت از طرح‌های نوین و دانش‌بنیان» تحت عنوان «صندوق نوید» است.

وی افزود: افرادی که ایده‌های نوآورانه دارند، می‌توانند ایده‌های خود را در صندوق نوید به آدرس navidfund.com ثبت و از حمایت‌های آن بهره‌مند شوند.

مشهدی اظهار کرد: صندوق نوید با هدف حمایت از ایده‌های متخصصان، کارآفرینان و نخبگان، با تأکید بر مددجویان مورد حمایت کمیته امداد به صورت مشترک با مؤسسه دانش‌بنیان برکت ایجاد شده و پس از بررسی و هدایت طرح‌ها، قرارداد سرمایه‌گذاری بر روی طرح را منعقد می‌کند.

وی در پایان بابیان اینکه مددجویان کمیته امداد تنها مصرف‌کننده نیستند، بیان کرد: هم اکنون مددجویان تحت حمایت این نهاد به‌عنوان کارآفرینان برتر کشوری در عرصه‌های تولید فعالیت می‌کنند و هدف کمیته امداد استقلال فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی خانوارهای تحت حمایت است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید