امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۹
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۶۰۴۲
گزارشگر : ۹۶

نتایج مؤثر ارائه مشاوره‌های فردی و گروهی بر مددجویان همدانی

(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۵:۰۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان با اشاره به این مطلب که 11 مشاور ویژه خانواده مستقر در دفاتر کمیته امداد به مددجویان خدمت می‌رسانند، گفت: 9 کلینیک و مرکز مشاوره مستقل و یا وابسته به سایر سازمان‌های دیگر نیز در سراسر استان با این نهاد همکاری دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان به اشاره به اینکه در 3 ماهه اول امسال 1426 نفر در 1831 جلسه از مشاوره و راهنمایی فردی برخوردار شده‌اند، گفت: 1028 نفر نیز در 122 جلسه مشاوره و راهنمایی گروهی شرکت کرده‌اند.

بحیرایی بیان کرد: مشاوره‌ به خانواده‌های خودکفا شده، سالمندان، زنان سرپرست زندانی، زنان مطلقه، دختران بازمانده از تحصیل، دانش آموزان، جوانان در آستانه ازدواج، همسران جوان، زنان دارای همسر ازکارافتاده وزنان سرپرست خانوار ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: این مشاوره‌ها درزمینهٔ‌ مهارت‌های فرزند پروری، کنترل اضطراب، آسیب‌شناسی ماهواره، آموزش مهارت زندگی، بازسازی زندگی پس از طلاق، مهارت مقابله با استرس، پیشگیری از ایدز و چگونگی انتقال آن، مهارت کنترل خشم، مهارت شاد زیستن، سبک زندگی اسلامی، ملاک‌های انتخاب همسر، نقش پایبندی به معنویات در زندگی مشترک، افزایش اعتمادبه‌نفس، امید به آینده و کشف استعدادها، مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری، کنترل اضطراب امتحان، درمان وسواس، اضطراب و افسردگی، بهداشت روانی و فردی، مهارت جرئت ورزی و نه گفتن و رابطه کار و عزت‌نفس و جلوگیری و مقابله با اعتیاد بوده است.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که 11 مشاور خانواده مستقر در دفاتر کمیته امداد و آماده خدمت‌رسانی به مددجویان هستند، گفت: 9 کلینیک و مرکز مشاوره نیز در سراسر استان با این نهاد همکاری دارند.

بحیرایی در پایان نیز گفت: مشاوره‌های ارائه‌شده منجر به بازگشت به زندگی، انتخاب صحیح همسر، کاهش طلاق، افزایش امید به زندگی و اعتمادبه‌نفس، برقراری ارتباط مؤثر، ترک اعتیاد، برگشت به تحصیل، درمان افسردگی و شناسایی افراد دارای اختلال و کنترل و درمان و موفقیت درزمینهٔ مشاغل خانواده‌ها شده است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید