امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۶۰۳۹
گزارشگر : ۸۵
طی سه ماهه اول سال جاری انجام شد:

ایجاد 25 مورد طرح اشتغال در تایباد

(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۲

رئیس کمیته امداد تایباد گفت: اداره کمیته امداد تایباد در سه ماهه نخست امسال 25 طرح اشتغالزایی را برای مددجویان تحت حمایت و فرزندان آنان ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا التفاتی در جلسه کارگروه اشتغال در فرمانداری شهرستان تایباد اظهار کرد: برای ایجاد این تعداد شغل بیش از یک میلیارد تومان از محل تسهیلات تبصره 16 بانکی، اعتبارات داخلی کمیته امداد و سامانه کارا پرداخت شده است.
وی با اعلام اینکه در سه ماهه اول سال بیش از 64 نفر از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند، عنوان کرد: پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از 500 نفر آموزش های فنی وحرفه ای را فرا بگیرند و آموزش های مهارتی لارم را کسب کنند.
التفاتی با اشاره به اینکه اکنون 2 هزار و 90 طرح اشتغال فعال و تحت نظارت کارشناسان کمیته امداد شهرستان است، بیان کرد: در سال گذشته تعداد 369 طرح اشتغال زایی در شهرستان ایجاد شده است.
رئیس کمیته امداد تایباد گفت: از 369 طرحی اشتغالی که در سال گذشته ایجاد شده، 175 طرح به اعتبار 6 میلیارد و 540 میلیون تومان از محل تسهیلات تبصره 16 بانکی، 24 طرح با اعتبار 622 میلیون تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد، 168 طرح با اعتبار هفت میلیارد و 641 میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی و 2 طرح به مبلغ 30 میلیون تومان بصورت تلفیقی از محل اعتبارات بانکی و کمیته امداد در شهرستان راه اندازی شده است که در مجموع 14 میلیارد و 873 میلیون تومان برای طرح ها هزینه شده است.
التفاتی عنوان کرد: همچنین در سال گذشته 517 نفر با همکاری فنی و حرفه ای آموزش های لازم را فرا گرفته اند و 22 نفر نیز در بحث کاریابی به صنوف مختلف معرفی شده اند.
شایسته ذکر است: شهرستان تایبادبه عنوان یک شهرستان مرزی با کشور افغانستان هم مرز  است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید