امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۴
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۷۶۰۲۵
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد:

تشکیل کمیته ویژه فقرزدایی و رسیدگی به امور محرومان در مجلس

(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۴

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزم نمایندگان برای حل مشکلات محرومان گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی به دنبال تشکیل کمیته ویژه‌ای برای فقرزدایی و رسیدگی به امور محرومان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی‌اصغر عنابستانی با بیان اینکه کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان اقدامات درخور توجهی انجام داده است، بیان کرد: نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون اجتماعی به دنبال تشکیل کمیته ویژه‌ای برای فقرزدایی و رسیدگی به امور محرومان در مجلس هستند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مبارزه با فقر نیاز به یک اتاق فکر و مدیریت واحد دارد، ادامه داد: پیشنهاد کمیسیون اجتماعی این است که یک قرارگاه مشترک با هدف محرومیت و فقرزدایی در کشور تشکیل شود و تمام دستگاه‌ها با نظارت کمیته امداد در این زمینه فعالیت کنند.

وی ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای محرومان و مددجویان را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: کمیته امداد در زمینه ایجاد شغل به ویژه اشتغال خانگی فعالیت‌های خوبی انجام داده و مجلس آمادگی دارد با حمایت  از این نهاد، ایجاد اشتغال خانگی را برای همه اقشار نیازمند عملیاتی کند.

عنابستانی با اشاره به آمار بالای بیکاری به ویژه در مناطق محروم کشور اظهار کرد: نباید جامعه هدف برای ایجاد اشتغال را به مددجویان محدود کنیم؛ ضروری است با تخصیص اعتبار به کمیته امداد، به این نهاد کمک کنیم تا برای خانواده‌های محروم و مستعد شغل خانگی ایجاد شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید