امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۶۰۲۳
گزارشگر : ۸۰
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین؛

کرونا به 630 طرح اشتغال مددجویی آسیب زده است

(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۵۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: تاکنون 630 طرح اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت این نهاد به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری "کرونا" دچار آسیب شده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقانی محمدآبادی بیان کرد: ایجاد اشتغال در کمیته امداد امام (ره) با هدف توانمندسازی مددجویان صورت می گیرد تا مددجو با دست یابی به درآمد پایداربه کمک دیگران نیاز نداشته باشد.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) تلاش می کند تا با استفاده از ظرفیت های مختلف در جهت ایجاد اشتغال برای محرومان اقدام کند چراکه کلید رهایی از محرومیت و فقر در استقلال معیشتی نیازمندان رقم می خورد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: رویکرد توانمندسازی این نهاد بیش از پیش با ایجاد اشتغال برای محرومان گره خورده است و یکی از مولفه های بسیار مهم در ایجاد اشتغال داشتن مهارت است و مهارت هم با شرکت در دوره های آموزشی به دست می آید، از این رو سال گذشته پنج هزار و پنج نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین، از طریق این نهاد  در دوره های آموزشی مهارت های فنی و حرفه ای شرکت کرده اند.

وی عنوان کرد: در این مدت 811 نفر از طریق کاریابی ها مشغول بکار شدند همچنین با پرداخت 92 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه، موفق به ایجاد دو هزار و 840 فرصت شغلی در استان قزوین شدیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین با اشاره به بیماری کرونا و مشاغل آسیب دیده از این بیماری، گفت: متاسفانه برخی از مشاغل به دلیل محدودیت های اِعمال شده به واسطه شیوع بیماری کرونا دچار آسیب شده اند و در این میان مشاغل ایجاد شده توسط مددجویان نیز از این آسیب در امنان نبودند وتاکنون 630 طرح اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت این نهاد به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری "کرونا" دچار آسیب شده اند.

دهقانی محمدآبادی با اعلام اینکه برنامه اشتغالزایی کمیته امداد استان قزوین برای نیازمندان در سال 99 قوی تر از سال گذشته ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: براساس مصوبات کارگروه اشتغال استانداری پیش بینی شده که در سال جاری قریب 20 هزار فرصت شغلی جدید در استان قزوین ایجاد شود که کمیته امداد استان قزوین ایجاد یک چهارم این تعداد فرصت شغلی را بر عهده دار دارد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان قزوین برای اشتغال زایی چهار هزار و 883 مددجو در سال 99 اعتباری به میزان 141 میلیارد تومان را پیش بینی کرده است که از این رقم 107 میلیارد از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال جاری و 23 میلیارد تومان از محل اعتبارات توسعه مشاغل روستایی و 11 میلیارد تومان هم از محل اعتبارات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تأمین خواهد شد.

دهقانی محمدآبادی توضیح داد: رویکردهای اشتغال زایی کمیته امداد برای مناطق مختلف استان متفاوت است به عنوان مثال در مناطق مرکزی استان که از تابش بیشتر آفتاب بهره مند هستیم بر تولید انرژی برق از نور خورشید تأکید داریم و در مناطق الموت شرقی و غربی بر کشت داروهای گیاهی و در مناطق شهری برای زنان سرپرست خانوار خشک کردن میوه و گیاهان را به عنوان رویکردی بری درآمدزایی مددجویان پیگیری می کنیم.

وی یادآورشد: در کنار برنامه های اشتغال زایی بسته تشویقی این نهاد برای عموم کارفرمایان فراهم است از این رو کسانی که یک مددجو را بکارگیری کنند 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و یا به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه نیروی بکارگیری شده معاف خواهند بود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید