امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۵۷
سرویس : خبر در آیینه رسانه
کد خبر : ۱۷۶۰۱۴
گزارشگر : ۴۸۷
در نشست مشترک مرکز پژوهش های مجلس و کمیته امداد بررسی شد:

راهکارهای ارتقای سیاست‌گذاری در حوزه حمایت از اقشار محروم و کم‌درآمد

(شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۵:۵۷

نشست مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیته امداد امام خمینی(ره) پیرامون راهکارهای ارتقای سیاست‌گذاری در حوزه سیاست‌های حمایتی از اقشار محروم و کم‌درآمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیته امداد امام خمینی(ره) پیرامون راهکارهای ارتقای سیاستگذاری در حوزه سیاست‌های حمایتی از اقشار محروم و کم‌درآمد، برگزار شد.

گفتنی است در این نشست که با حضور سید‌محمدهادی سبحانیان، سرپرست معاونت پژو‌هش‌های اقتصادی، معاونان و مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره)، در حوزه‌های حقوقی و امور مجلس، اشتغال و خودکفایی، حمایت و سلامت خانواده و اداری-مالی و نیز مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی- اجتماعی و معاونت اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد، ضمن بررسی اقدامات صورت گرفته، محورهایی که در برنامه‌ریزی‌های آتی می‌تواند به پیشگیری از ایجاد فقر و بهبود سیاستگذاری در این حوزه منجر شود مورد بررسی قرار گرفت.
 
شایان ذکر است ساماندهی کمک‌های حمایتی و بهبود وضعیت معیشت طبقات محروم از این طریق برنامه‌ریزی جهت تضمین دسترسی دهک‌های پایین درآمدی به حداقل معیشت و چگونگی ایجاد درآمد و اشتغال پایدار برای قشر محروم جامعه و اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمله محورهایی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین با توجه به ابراز تمایل هر دو دستگاه مقرر گردید در خصوص محورهای مذکور با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیته امداد امام خمینی(ره) اقدامات تقنینی مورد نیاز در قانون برنامه هفتم توسعه و سایر قوانین مربوطه دنبال شود.
 
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید