امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
یکشنبه / ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۲
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۶۰۰۶
گزارشگر : ۷۷

خوداتکایی مددجویان برنامه اصلی کمیته امداد اصفهان است

(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان در بازدید از سرپرستی خبرگزاری موج: توانمندی و خوداتکایی مددجویان برنامه اصلی این نهاد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در بازدید از دفتر سرپرستی خبرگزاری موج در استان ضمن تقدیر از زحمات فعالان عرصه رسانه به تشریح خدمات و آخرین دستاوردهای این نهاد، پرداخت و گفت: توانمندسازی و کمک به خوداتکایی مددجویان یکی از برنامه ها و دغدغه های اصلی ما در کمیته امداد است به نحوی که این خانوارها صاحب درآمد شده و توان اداره زندگی خود بدون کمک دیگران را کسب کنند.

زارع با تاکید براینکه خوداتکایی مددجویان در زمینه های مختلف مدنظر کمیته امداد اصفهان است، یادآور شد: تلاش ها برای ارائه خدمات در زمینه های فکری، فرهنگی، معیشتی و اشتغال و خودکفایی بر این مبنا استوار شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد یکی از نهادهای اصلی ایجاد کننده شغل در کشور است، گفت: بیش از یک سوم اشتغال کشور توسط این نهاد ایجاد می شود و در استان اصفهان نیز روند مشابهی در زمینه سهم کمیته امداد از اشتغال استان وجود دارد.

زارع همچنین گفت: در سال 98 بیش از 225 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مجریان طرح های اشتغال پرداخت که به ایجاد 9000 شغل جدید ختم شد.

وی فرآیند اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان را جامع و همه جانبه توصیف کرد و گفت: استعدادسنجی، شناسایی، آموزش، مشاوره، پرداخت تسهیلات و نظارت پنج ساله بر طرح ها از جمله خدماتی است که در این زمینه به مددجویان عرضه می شود.

زارع ادامه داد: نظارت پنج ساله به این منظور است که از توانمندی و ثبات درامد مجریان طرح اشتغال اطمینان حاصل شود و پس از آن فرآیند خروج از چرخه حمایت به شکل تدریجی شروع می شود.

افزایش 5000 خانواری جامعه تحت حمایت به دنبال شیوع کرونا

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به تغییرات جامعه تحت حمایت این نهاد بر اساس شرایط خاص زمانی و حوادث و مشکلات پیش روی جامعه اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون بیش از 5000 خانوار به جمعیت تحت پوشش کمیته امداد استان افزوده شدند.

وی با بیان اینکه جامعه تحت حمایت به ویژه مجریان طرح های اشتغال، آسیب بیشتری نسبت به دیگر اقشار جامعه از شیوع این ویروس منحوس دیده اند، گفت: بیش از 10 میلیارد تومان به مددجویان و نیازمندانی که کسب و کارشان از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده به شکل معوض و بلاعوض پرداخت شده است.

زارع نقش کمیته امداد استان در اجرای رزمایش بزرگ مواسات، همدلی و کمک مومنانه که بر اساس فرمان رهبر انقلاب از ابتدای ماه رمضان اجرا شد را قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: در این رزمایش موفق شدیم با کمک مردم، خیران، نیکوکاران، بسیجیان بیش از 110 هزار بسته غذایی، 130 هزار بسته بهداشتی و نزدیک به 500 هزار پرس غذای گرم در میان مددجویان و سایر نیازمندان سراسرز استان توزیع کنیم.

حمایت از 18000 دانش آموز و 4000 دانشجو و طلبه

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان سخنان خود درباره خدمات، برنامه ها و اهداف این نهاد را با تاکید بر اهمیت مسائل فکری و فرهنگی در توانمندی و خوداتکایی نیازمندان تحت حمایت، ادامه داد و گفت: نزدیک به 18 هزار دانش آموز و 4000 دانشجو و طلبه از خدمات این نهاد در قالب کمک هزینه تحصیل و شهریه برخوردار هستند.

وی ادامه داد: جمعیت قابل ملاحظه‌ای از این دانش آموزان و دانشجویان بخشی از نخبگان فرهنگی، علمی، ورزشی و دینی استان هستند.

تقویت فرهنگ خیر و احسان رویکرد اصلی کمیته امداد اصفهان در زمینه مشارکت های مردمی است

زارع در بخش پایانی سخنان خود، رویکرد اصلی کمیته امداد اصفهان برای توسعه مشارکت های مردمی را تقویت فرهنگ خیر و احسان معرفی کرد و گفت: در برنامه هایی مانند جشن نیکوکاری و عاطفه ها و همچنین طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین مبالغ کمک های جمع آوری شده به شکل مستقیم در اختیار نیازمندان جامعه هدف قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ریالی از کمک های مردم استان از استان خارج نمی شود، گفت: کسب اعتماد مردم و امانتداری شایسته از مهمترین دغدغه ها و برنامه های کمیته امداد استان اصفهان است و برای حفظ اعتماد عمومی کلیه فعالیت ها، هزینه ها و عملکرد این نهاد به شکل شفاف در اختیار مردم قرار دارد.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید