امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۵
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۶۰۰۱
گزارشگر : ۷۸

پرداخت 707 میلیون تومان صدقه در بهار امسال

(دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹) ۰۷:۳۵

مردم خراسان شمالی در بهار امسال 707 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با بیان اینکه از زمان آغاز ویروس کرونا برای حفظ سلامت جان مردم استان صدقات، جمع‌آوری نمی‌شود، گفت: مردم خراسان شمالی در بهار امسال 707 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.
مجید الهی راد با بیان اینکه  بخش اعظمی از منابع کمیته امداد در رسیدگی به نیازمندان از محل کمک‌های مردمی صدقات تأمین می‌شود،افزود: 
به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی کمیته امداد و حفظ سلامت جان شهروندان، جمع آوری صدقات به صورت حضوری انجام نمی شود.
وی اضافه کرد: از زمان شیوع این ویروس، مأموران تخلیه صدقات دیگر به درب منازل برای جمع‌آوری صدقه مراجعه نمی‌کنند بر این اساس شاهد کاهش 24 درصد صدقات در استان هستیم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با قدردانی از مردم نیکوکار استان در همکاری در طرح‌های مختلف کمیته امداد و کمک‌رسانی به محرومان گفت: امروز به دلیل تورم بیش از هر زمان دیگری به همکاری خیران در رفع نیازهای اساسی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد نیاز داریم.
  الهی راد  افزود: ویروس کرونا زندگی بسیاری از خانواده‌ها ازجمله کارگران فصلی و صاحبان مشاغل خرد را تحت الشعاع قرار داد،  بر این اساس از مردم نیکوکار تقاضا داریم تا  برای مشارکت در دستگیری از نیازمندان و محرومان از شیوه‌های غیرحضوری در پرداخت صدقات اقدام کنند تا ضمن پیشگیری از بیماری کرونا زمینه کمک به نیازمندان فراهم شود.
وی به شیوه های پرداخت صدقات به‌صورت غیرحضوری اشاره کرد و گفت: ارسال پیام بدون متن و یا عدد یک به سامانه پیامکی با سر شماره ۸۸۷۷ آسان‌ترین شیوه واریز صدقات است. همچنین نیکوکاران برای پرداخت صدقات با شماره‌گیری کد دستوری# ۱*۸۸۷۷* و سپس واردکردن کد شهرستان موردنظر خود می‌توانند در این کار خیر سهیم شوند.
الهی راد با اعلام کدهای شهرستان‌های خراسان شمالی گفت: در این طرح کد (۰۵۸) ویژه شهرستان بجنورد- کد (۰۵۸۹) جرگلان-کد (۰۵۸۶) راز-کد (۰۵۸۱) اسفراین- کد (۰۵۸۲) صفی آباد-کد (۰۵۸۷) فاروج - کد (۰۵۸۴) شیروان- کد (۰۵۸۳) جاجرم- کد (۰۵۸۸) گرمه-کد (۰۵۸۵) مانه و سملقان برای واریز صدقات هر شهرستان اختصاص‌یافته است.
وی تماس با تلفن رایگان، ۰۹۶۸۸۷ و بخش‌های نیکوکاری نرم‌افزارهای کاربردی تلفن ثابت را از دیگر روش‌های پرداخت آسان صدقه عنوان کرد.
الهی راد همچنین شماره کارت‌های واریزی صدقات ویژه هر شهرستان را نیز اعلام کرد و گفت: به‌این‌ترتیب نیکوکاران می‌توانند، طبق نیات خود کمک‌های خود را در هر منطقه از استان که تمایل دارند هزینه کنند.
 شماره کارت بجنورد: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۴۸۶
شماره کارت جرگلان: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۵۹۳
شماره کارت اسفراین: ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۶۱۳۸۷
شماره کارت راز: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۵۰۲
شماره کارت بام و صفی‌آباد ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۵۱۰
شماره کارت فاروج: ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۰۲۵۷
شماره کارت گرمه: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۵۶۹
شماره کارت شیروان: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۱۵۳۶
شماره کارت شهرستان جاجرم: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۹۳۲۳
شماره کارت شهرستان مانه و سملقان: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۹۳۴۹
شماره کارت کلی استان خراسان شمالی: ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۱۳


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید