امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۹۹۷
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه اقبالیه:

زکات رونق داشته باشد بازار فقر، کساد می شود

(شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۳۹

امام جمعه اقبالیه گفت: زکات دستور الهی است که فواید دنیوی و اخروی دارد، یکی از فواید دنیوی این دستور الهی این است که با رونق زکات، بازار فقر و نداری، کساد می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان در تجلیل از یکی از عاملان و پرداخت کنندگان زکات بیان کرد: زکات واجب الهی است ، هر کسی که برای ترویج این فریضه تلاش می کند در درگاه الهی برای خود باقیات و صالحات رقم زده است.

وی ادامه داد: زکات در ادیان گذشته هم بوده است به طوری که در آیه 31 سوره مبارکه مریم به صراحت آمده است که به حضرت عیسی (ع) در خصوص زکات سفارش شده است.

امام جمعه اقبالیه با اشاره به آیه 60 سوره مبارکه توبه اضافه کرد: مصرف زکات با اولویت فقرا و نیازمندان است، نیازمند هم کسی است که مخارج سال خود و عیالش را ندارد.

وی افزود: مصرف زکات در گام بعدی برای مسکین است و مسکین کسی است که  زندگی برایش از فقیر سخت تر می گذرد.

حجت الاسلام فاطمیان عنوان کرد: زکات دستور الهی است که فواید دنیوی و اخروی دارد، یکی از فواید دنیوی این دستور الهی این است که با رونق زکات، بازار فقر و نداری، کساد می شود.

وی اعلام کرد: پس از این دو مورد، مصرف زکات را می توان برای تالیف قلوب ، برای مسافر در راه مانده و کاری که نفعش برای عموم مردم است هم هزینه کرد.

امام جمعه اقبالیه تصریح کرد: اگر این دستور الهی اجرا شود و همه کسانی که مشمول پرداخت زکات می شوند، زکات مالشان را بدهند، بستر ایجاد فقر در جامعه به حداقل خواهد رسید.

وی یادآورشد: خدمت به نیازمندان یک دستور الهی است و خداوند سبحان در خصوص همه افراد حتی کسانی که مشمول زکات نمی شوند نیز این دستور را بدین صورت بیان کرده که در مال و اموال شما حقی معلوم برای سائل و محروم قرار داده شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید