امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۹۹۶
گزارشگر : ۸۰
طی سال 98 صورت گرفت؛

رشد 45 درصدی زکات در اقبالیه

(شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۳۴

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: با حضور و مشارکت کشاورزان، عاملان و مجریان زکات اقبالیه، میزان زکات جمع آوری شده در سال 98 نسبت سال 97 از رشد 45 درصدی برخوردار است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب ا... شهسواری در برنامه تجلیل از یکی از عاملان و پرداخت کنندگان زکات دهنده بیان کرد: زکات واجب الهی است که به لطف الهی و با مشارکت کشاورزان و تلاش اعضای شورای زکات استان قزوین به احیا و ارتقای وضعیت زکات در جامعه منجر شد.

وی ادامه داد: اگرچه وضعیت امروز زکات در جامعه با آنچه باید باشد فاصله دارد ولی تلاش می کنیم تا خود را به نقطه مطلوب برسانیم.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: اگر احکام اسلامی را به خوبی اجرا کنیم شاهد کاهش فقر در جامعه خواهیم بود، احکام اسلامی به مثابه اقدامات جبران در برابر کوتاهی های ما در زندگی است.

وی توضیح داد: به هر میزان که به احکام اسلامی عمل کنیم، خود از منافع آن بهره می بریم البته در اجرای احکامی مانند زکات یا خمس نباید تصور شود که از زندگی خود چیزی را از دست می دهیم بلکه بدانیم که پرداخت کننده زکات همانند باغ داری است که هر ساله درختان خود را هرس می کند و شاخ و برگ های زیادی را قطع می کند ولی دوباره با فصل بهار این رشد و نمو نه تنها کمتر نشده بلکه بیشتر و محصول پربارتر می شود.

حجت الاسلام شهسواری عنوان کرد: سال گذشته در استان قزوین بیش از 20 میلیارد تومان زکات جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 46 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به این نکته که زکات مهمترین واجب مالی دینی است، اعلام کرد: با حضور و مشارکت کشاورزان ، عاملان و مجریان زکات اقبالیه، میزان زکات جمع آوری شده در سال 98 نسبت سال 97 از رشد 45 درصدی برخوردار است.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین در خصوص اهمیت زکات خاطرنشان کرد: در روایات های مختلفی از پیامبر اکرم (ص) ترک کننده زکات مورد نکوهش قرار گرفته و شرط قبولی نماز که ستون دین است، زکات گفته شده است. 

حجت الاسلام شهسواری یادآورشد: براساس آیات و روایات اولویت هزینه کرد زکات برای محرومان است و انتظار داریم زکات دهندگان برای اجرای این دستور الهی و براساس سنت نبوی (ص) اقدم کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید