امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۹۶۹
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در جلسه شورای زکات مطرح گرد:

تغییر در الگوی مصرف زکات با هدف توانمندی مددجویان/تحقق 105 درصدی زکات در سال گذشته

(چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۷

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در جلسه شورای زکات با تاکید بر تغییر الگوی مصرف زکات با رویکرد توانمندی، تصریح کرد: با این رویکرد مددجویان از مصرف کنندگان در جامعه به تولید کنندگان تبدیل و تلقی می شوند

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد،مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با بیان  اینکه در سال گذشته  137 میلیارد ریال تعهد زکات کمیته امداد استان سمنان  بود است خاطرنشان کرد: با جمع آوری144 میلیارد ریال 105  درصد تعهد این نهاد محقق شد. 

محسن مسعودیان راد خاطرنشان کرد: شهرستان دامغان و امیرآباد با تحقق 156 درصد بالاترین تعهد را داشتند.

وی با اشاره به اینکه هزینه کرد زکات که 40 درصد سهم پروژ های عام المنفعه است در سطح کشور است، تصریح کرد: اما در استان سمنان 11 درصد سهم پروژه های عام المنفعه و 89سهم نیازمندان شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه 34 درصد از مجموع زکات جمع آوری شده سهم مراکز نیکوکاری بوده است تصریح کرد: در سال جاری نقش بیشتری برای این مراکز در نظر گرفته شده است.

محسن مسعودیان راد با بیان اینکه 16 درصد از زکات جمع آوری شده در سال گذشته زکات واجب بوده است تصریح کرد: دو میلیاردویکصد میلیون تومان زکات واجب و عمده  زکات عمده شهرستان های سمنان، شاهرود و میامی بوده است.

وی با اشاره به رویکرد توانمند سازی مددجویان در امر زکات تصریح کرد: در سال گذشته به جای مصرف مستقیم زکات در حوزه اشتغال گره خورد.

مسعودیان را با بیان اینکه در سال گذشته 200 تن سیب در قالب زکات بین مددجویان توزیع و پس از فرآوری و تبدیل شدن به میوه خشک، و فرآوری های مختلف تصریح کرد: 84 دستگاه میوه خشک کنی خریداری شد و تواننمد شدند.

شایان ذکر است، در سال جاری رشد 210 درصدی برای زکات نسبت به سال گذشته پیش بنی شده و تا کنون 79 میلیارد جمع آوری شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید