امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۵۹۶۸
گزارشگر : ۸۲
در سه‌ماهه نخست امسال محقق شد؛

تولید بیش از ۷۰۰ تخته فرش توسط مددجویان کرمانی

(چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۴۴

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از تولید ۷۱۲ تخته فرش توسط مددجویان کرمانی در سه‌ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، غلامرضا خواجه تعداد قالی‌بافان فعال تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را 4200 فر اعلام کرد و بابیان اینکه اکثر این قالی‌بافان بیمه هستند گفت: ۷۱۲ تخته فرش به متراژ ۲۸۴۸ مترمربع در سه‌ماهه نخست امسال توسط مددجویان استان کرمان تولیدشده است.


وی ارزش فرش‌های تولیدی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در سه‌ماهه نخست امسال را پنج میلیارد و 600 میلیون تومان اعلام و بیان کرد: به‌منظور حمایت از قالی‌بافان تحت حمایت فرش‌های تولیدی آن‌ها بدون واسطه توسط این نهاد به فروش می‌رسد.


خواجه تعداد دارهای فعال قالی مددجویان استان را ۴۱۵۴ دار اعلام کرد و گفت: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و موردنیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها در خارج از استان باقیمت بالاتر، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت کند.


معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه استعداد سنجی قالی‌بافان و مشاوره شغلی آن‌ها به‌صورت چهره به چهره از رویکردهای اساسی این نهاد در ایجاد طرح‌های قالی‌بافی است، گفت: پس از طی این مراحل متقاضیان بافت فرش جهت انتخاب نوع فرش و تکمیل پرونده به واحدهای مربوطه معرفی می‌شوند که با تهیه امکانات نقشه و مواد اولیه موردنیاز توسط کمیته امداد، طرح راه‌اندازی شود.


انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید