امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۲
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۵۹۶۰
گزارشگر : ۹۶

307 مورد خدمت و معاضدت حقوقی به مددجویان همدانی

(چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۵۲

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان گفت: به سبب اینکه بخشی از خانواده‌های تحت حمایت این نهاد از روند پیگیری و احقاق حقوق حقه خودآگاه نبوده و یا اینکه توانایی انجام امور مرتبط با این حوزه را ندارند، در همین خصوص این نهاد در مقام مدافع حقوق این خانواده‌ها عمل می‌نماید و اقدامات و فعالیت‌هایی حقوقی همچون تهیه و تنظیم 60 مورد دادخواست، شکوائیه، اظهارنامه و لایحه برای ارائه به مراجع قضایی و انجام 51 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت از ابتدای سال جاری صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین روغنکار ، رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان بیان کرد: بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود قادر به اعاده حق خود نیستند به همین دلیل کمیته امداد با ارائه مشاوره و پیگیری‌های لازم برای احقاق حق مددجویان قدم برمی‌دارد.

وی بابیان اینکه در سه‌ماهه سال 99، مشکلات حقوقی 29 خانوار مددجو حل‌وفصل شده است، گفت: 45 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار برای ارائه مشاوره و معاضدت حقوقی و خانوادگی به مددجویان کمیته امداد استان همدان به‌صورت رایگان با این نهاد همکاری می‌کنند.

روغنکار گفت: تهیه و تنظیم 60 مورد دادخواست، شکوائیه، اظهارنامه و لایحه برای ارائه به مراجع قضایی و انجام 51 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت از فعالیت‌های حقوقی کمیته امداد استان همدان از ابتدای سال جاری بوده است.

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه 12 میز حقوقی برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد نیز در استان همدان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: شرکت در 3 جلسه دادرسی و پیگیری یک مورد امور ثبتی و ملکی از دیگر فعالیت‌های این نهاد بوده است.

روغنکار همچنین اعتراض و درخواست تجدیدنظر در دعوی برای دو پرونده و معرفی 8 پرونده به کانون وکلا برای اخذ وکیل معاضدتی را از دیگر فعالیت‌های این حوزه برشمرد.

وی در ادامه گفت: 10 شعبه شورای حل اختلاف ویژه مددجویان نیز در سطح استان برای خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به ایشان فعال می‌باشند.

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان همچنین چهار مورد سازش بین اصحاب دعوی و 42 موردقرارداد بررسی و تنظیم‌شده را از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در سال 99 برشمرد و ادامه داد: چهار جلسه کلاس‌های آموزشی برای 122 نفر از مددجویان برگزارشده است و راهنمایی و حمایت حقوقی جهت اجرای احکام برای 3 مورد پرونده از دیگر فعالیت‌های این حوزه بوده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید