امروز سه شنبه ,۱ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۸
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۵۹۵۹
گزارشگر : ۹۵

بیش از 184 هزار کرمانشاهی تحت حمایت کمیته امداد هستند/ ارائه 271 میلیارد تومان خدمات حمایتی به مددجویان+ اینفوگرافیک

(چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۰۸

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه این نهاد از 80 هزار خانوار با جمعیتی بیش از 184 هزار نفر در استان حمایت می کند، گفت: در سال 98 بیش از 271 میلیارد و 305 میلیون تومان به منظور ارائه خدمات حمایتی به مددجویان تحت حمایت اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه این نهاد خدمات حمایتی متنوعی به خانوارهای مددجو ارائه می دهد، گفت: پرداخت کمک معیشت ماهانه، کمک هزینه جهیزیه، کمک هزینه تحصیلی، وام های قرض الحسنه، کمک های موردی، اجاره مسکن، تامین فرانشیزها و ارائه خدمات ویژه درمانی، تامین لوازم ضروری زندگی و پرداخت حق بیمه مددجویان به سازمان تامین اجتماعی تنها برخی از خدمات حمایتی این نهاد به شمار می رود.

رخصی با بیان اینکه کمیته امداد استان کرمانشاه از 80 هزار خانوار با جمعیتی بیش از 184 هزار نفر در استان حمایت می کند، افزود: سرپرستی حدود 45 هزار از این خانوارها را بانوان برعهده دارند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته از تعداد خانوارهای تحت حمایت 77 هزار و 786 خانوار کمک معیشت ماهانه دریافت کردند، تصریح کرد: در سال 98 بیش از 216 میلیارد و 853 میلیون تومان کمک معیشت به این خانوارها پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از سرفصل های حمایتی این نهاد ارائه خدمات تحصیلی به حدود 16 هزار دانش آموز و حدود دو هزار دانشجو در استان است، تاکید کرد: از دیگر سرفصل های حمایتی کمیته امداد در سال گذشته تامین کمک هزینه ازدواج برای دو هزار و 404 مددجو در استان بوده است.

محسن رخصی با اشاره به اینکه در این مدت 11 هزار و 356 نفر در استان از کمک های موردی و چهار هزار و 756 نفر نیز از وام های قرض الحسنه حمایتی بهره مند شده اند، بیان کرد: همچنین این نهاد در سال 98 حق بیمه حدود هفت هزار مددجو در استان را برای بهره مندی از مزایای بازنشستگی و خدمات درمانی به سازمان تامین اجتماعی و صندوق روستاییان و عشایر واریز کرده است.

رخصی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات پیش روی خانواده های مددجو و مستاجر تامین اجاره منزل مسکونی است، یادآور شد: در سال 98 به دو هزار و 554 خانوار مددجو در استان اجاره مسکن پرداخت شده است.

وی همچنین به ارتقای شاخص های بهداشتی مادران و کودکان، حمایت از سالمندان و ارائه خدمات درمانی ویژه و تامین فراشیزهای درمانی مددجویان اشاره و عنوان کرد: در این مدت نیز 111 هزار مددجو از خدمات درمانی ویژه و فرانشیزها، دو هزار و 25 سالمند از خدمات ویژه حمایتی و هزینه نگهداری، هزار و 635 بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات ویژه درمانی و 11 هزار و 318 کودک و مادر باردار از سبدهای معیشتی بهره مند شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه در مجموع در سال 98 بیش از 271 میلیارد و 305 میلیون تومان خدمات حمایتی به مددجویان تحت حمایت ارائه شده است، عنوان کرد: اعتبارات حمایتی کمیته امداد به منظور توانمندسازی خانوارهای مددجو پرداخت می شود.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید