امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۹۴۸
گزارشگر : ۸۵

کمیته امداد باید محور هماهنگ کننده مشارکت های مردمی باشد

(سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۰

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: کمیته امداد باید محور هماهنگ کننده مشارکت های مردمی باشد و نقش تصدی گری را حذف کند تا اعتمادسازی و توسعه انفاق صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده در سفر به تایباد در شورای اداری شهرستان با اشاره به عمق شکاف وضعیت طبقاتی در بخش های اجتماعی و اقتصادی گفت: با حضور مردم در فعالیتها، انجام کارها و امور آسان تر می شود. از مسئولان محلی درخواست می کنیم تا در کنار دستگاه های حمایتی که وظیفه محرومیت زدایی و کمک به محرومان را دارند، مروج فرهنگ نیکوکاری و احسان باشند.
وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور گفت در این شرایط اگر حضور، همراهی و محور بودن مردم وجود نداشته باشد به سختی می توان حرکت کرد که نمونه بارز این امر اجرای رزمایش مومنانه در استان با فرماندهی واحد بود.
آسوده با بیان اینکه کمیته امداد به عنوان دبیر رزمایش مومنانه تعیین شده بود و 25 درصد کل اطعام طرح مهدوی کمیته امداد کشور توسط کمیته امداد خراسان رضوی انجام شد، افزود: در مدت اجرای این رزمایش 500 هزار بسته معیشتی و 2 میلیون و 500 هزار پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع شد که کمیته امداد به تنهایی 170 هزار بسته تهیه و بین نیازمندان توزیع کرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گریزی به آمار سال گذشته استان زد و اظهار کرد: در سال گذشته کمیته امداد خراسان رضوی بیشترین میزان جذب اعتبار اشتغالزایی را داشت که با همکاری بانکها و دستگاه های ذیربط 12 هزار فرصت شغلی ایجاد شد.
آسوده اعلام آمادگی خود را در حوزه اشتغالزایی در مرز به صورت 3 جانبه با مشارکت، فرماندار، کمیته امداد و ستاد فرامین امام اعلام کرد و افزود: کمیته امداد برای ایجاد اشتغال در مرز و گمرک دغدغه جدی دارد که با هماهنگی و بسترسازی لازم امادگی لازم را داریم تا در خصوص اشتغالزایی انجام وظیفه کنیم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه 13 درصد از خانوار تایباد از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند، افزود: سال گذشته 14 میلیارد تومان اعتبار اشتغال شهرستان تایباد بود که برای امسال در فاز اول 9 میلیارد و 500 میلیون تومان تخصیص داده شده است که در صورت انجام فعالیت های مثمرثمر این رقم افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه 2100 مورد کسب و کار در شهر تایباد با همت کمیته امداد فعال است، ادامه داد: فرماندار تایباد به عنوان رئیس کارگروه اشتغال شهرستان می تواند 40 درصد از تسهیلات اشتغالزایی تخصیص یافته به کمیته امداد را برای طرح های کارفرمایی پرداخت کند.
وی از خطبای نماز جمعه اهل تشیع و سنت خواست تا مردم را نسبت به ادای فریضه زکات، انفاق و نیکوکاری دعوت کنند.

همچنین در این جلسه محسن سیاح فرماندار تایباد با بیان اینکه شهرستان دارای ظرفیت های خوبی است، گفت: پیشنهاد می کنم تا کمیته امداد تایباد نسبت به شفاف سازی و اطلاع رسانی فعالیت های خود اقدام کند تا زمینه مشارکت هرچه بیشتر مردم به این اداره فراهم شود.
شایسته ذکر است: درادامه این سفر یک روزه کاری آسوده مدیرکل کمیته امداد استان با امدادگران شهرستان در کمیته امداد دیدار و گفت وگو کرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید