امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۹۴۱
گزارشگر : ۸۰
طی مراسمی صورت گرفت؛

تجلیل از حامیان ایتام در شرکت گاز

(سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

طی مراسمی از حامیان ایتام و نیازمندان که در شرکت گاز مشغول به کار هستند، تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در مراسم تجلیل از حامیان شاغل در شرکت گاز استان قزوین، که در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد، بیان کرد: همکاری با کمیته امداد امام (ره) تنها برای ادای وظیفه است.

اسماعیل مفرد بوشهری ادامه داد: همگی ما وظیفه داریم به نیازمندان و محرومان خدمت کنیم و در این میان کمیته امداد امام (ره) با خدمات خود نشان داده که منبع و محل مطمئنی برای این همکاری هاست.

وی اضافه کرد: اگرچه جمع آوری کمک ها و صرف آن برای رفع نیازهای ضروری خوب است ، اما ماهم دوست داریم در کنار کمیته امداد برنامه ریزی کنیم تا این کمک ها به سمت اشتغال نیازمندان هدایت شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین نیز در این مراسم ، گفت: متأسفانه فقر به واسطه برخی کوتاهی ها همچنان تولید می شود؛ به موضوع بیمه افراد شاغل توجه نمی شود در نتیجه وقتی نیروی کار فوت می کند، افراد تحت تکفل او برای امرار معاش با مشکل روبرو می شوند چراکه سرپرست خانواده تحت پوشش بیمه نبوده و حتی از داشتن بیمه حوادث یا عمر هم محروم است.

مهرعلی حق گویان خاطرنشان کرد: وقتی اعتیاد موجب طلاق و فروپاشی خانواده می شود، زن خانواده با فرزندش به کمیته امداد مراجعه می کند  و یا اینکه وقتی به دلایل مختلف یک واحد تولید تعطیل و یا نیروهایش را تعدیل می کند، سرپرست خانواده که توان امرار معاش را ندارد برای درخواست کمک به کمیته امداد مراجعه می کند، در نتیجه امار افراد تحت حمایت افزایش پیدا می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: کمیته امداد متولی امر فقر در جامعه نیست چراکه توان اجرایی، اداری و مالی این نهاد در چنین سطحی نیست بلکه اقدامات این نهاد به مثابه اورژانسی است که به دنبال رفع مشکل بوده از این رو برخی اقدامات این نهاد نقش داروی مُسکّن دارد.

وی اظهارکرد: کمیته امداد به دنبال سیاست هایی است که به ارتقایوضعیت  خانواده در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منجر شود از این رو توانمندسازی رویکرد محوری این نهاد در خدمت رسانی به مددجویان است.

در ادامه رئیس کمیته امداد شهرستان قزوین گفت: در شهر قزوین 300 یتیم تحت حمایت داریم که کارکنان شرکت گاز  در سال 98 بیش از 50 میلیون تومان به ایتام تحت حمایت خود کمک کرده اند.

علی اصغر کشاورز حسین آبادی عنوان کرد: سرانه کمک به ایتام در قزوین نسبت به سایر نقاط استان بیشتر است به طوری که در حال حاضر میانگین کمک حامیان در قزوین به ایتام 700 هزار تومان در ماه است.

وی یادآورشد: رفع محرومیت و ایجاد بستر مناسبی برای ارتقای زندگی نیازمندان جز با کار جمعی و تلاش مجموعه همکاران میسّر نخواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید