امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۳
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۹۳۶
گزارشگر : ۸۴
رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان مطرح کرد

انعقاد تفام نامه کمیته امداد و کانون وکلای دادگستری

(سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۳

رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان مطرح کرد: جهت ایجاد تعامل و هماهنگی سازمانی و همچنین استفاده از توانمندی بالقوه و بالفعل در دفاع از محرومین و کمک به حل مسائل قضایی، رشد اطلاعات حقوقی اقشار محروم و آسیب پذیر تفام نامه ای فی ما بین کمیته امداد و کانون وکلای دادگستری منعقد شد.

 به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، حمید مداح، رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان  با اشاره به اینکه استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود درراستانی ایفا وظایف نهاد مقدس کمیته امداد در زمینه رسیدگی همه جانبه به نیازهای مستمندان و ضعفای جامعه  تفاهم نامه فی مابین کمیته امداد امام خمینی و کانون وکلای دادگستری مرکزمنعقد شد، تصریح کرد: این تفاهم نامه بین رئیس کمیته امداد و ریاست کانون وکلای دادگستری مرکز منعقد شد.

وی موضوع تفاهم نامه را معافیت مددجویان از پرداخت حق الوکاله  و هزینه مشاوره وکیل،بر اساس ضوابط و مفاد مندرج در این تفاهم نامه ، ارائه خدمات معاضدت قضایی برشمرد و گفت: خدمات حقوقی همراه با تخفیف در حق الوکاله، و هزینه مشاوره  وکیل به کمیته امداد در راستای امور تشکیلاتی امور مرتبط با این نهاد از دیگر اهداف این تفاهم است.

حمید مداح خاطرنشان کرد: تلاش در جهت ترغیب و تشویق مددجویان تحت حمایت برای استفاده از خدمات و معاضدت وکلای دادگستری ،تسهیل در احقاق حقوق و رسیدگی به دعاوی ،معاضدت حقوقی و آموزش های حقوق شهروندی به مددجویان در این طرح پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این تفاهم در سال 98 به صورت متمرکز از مرکز تنظیم و مدت زمان سه ساله است، تصریح کرد: این تفاهم نامه به صورت متمرکز در استان ها ابلاغ و اجرایی می شود.

رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه در سه ماهه سال جاری مددجویان استان سمنان از 35 مشاوره حقوقی رایگان کمیته امداد بهره‌مند شدند، تصریح کرد: مشاوره‌های حقوقی ارائه‌شده برخی در قالب میز خدمت در شهرستان‌ها و مرکز استان بوده است.

رئیس اداره حقوقی نمایندگان کمیته امداد استان سمنان از تنظیم و تهیه هفت دادخواست، چهار لایحه دفاعیه توسط کمیته امداد و ارائه به مراجع قضایی خبر داد و گفت: حضور و شرکت در سه جلسه برای رسیدگی به امور حقوقی مددجویان و در این مدت که  یک پرونده مددجویان منجر به سازش شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید