امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۲
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۵۹۱۶
گزارشگر : ۹۵

کرمانشاهیان 113 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند+ اینفوگرافیک

(دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۲

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاهیان خیر در سال 98 بیش از 113 میلیارد و 530 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند، گفت: تمامی این کمک ها بنا به نیت خیرخواهانه خیران نیک اندیش هزینه شده و به دست نیازمندان واقعی رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه کمک های مردمی در چهار سرفصل زکات، صدقات، طرح اکرام ایتام و محسنین و تشکل های مردمی و موسسات خیریه جمع آوری می شود، گفت: در مجموع کرمانشاهیان در سال گذشته بیش از 113 میلیارد و 530 میلیون تومان به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت در استان کمک کردند.

رخصی بخشی از این کمک ها از محل کمک های مردمی در مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه همسو با این نهاد به نیازمندان اهدا شده است، افزود: در سال 98 خیران شناسایی شده در این مراکز بیش از 38 میلیارد و 729 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

محسن رخصی ادامه داد: همچنین در سال گذشته مودیان زکات در استان بیش از 25 میلیارد تومان زکات واجب و مستحب به این نهاد به عنوان دبیرخانه زکات پرداخت کردند.

وی با اشاره به نصب و تعبیه 121 هزار و 705 صندوق صدقات در استان نیز، تصریح کرد: کرمانشاهیان نیک اندیش در سال 98 بیش از 23 میلیارد و 191 میلیون تومان صدقات به این صندوق ها واریز کردند که بیشترین میزان این صدقات از صندوق های صدقات خانگی جمع آوری شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه همچنین به اجرای طرح ویژه اکرام ایتام و محسنین در این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: در این طرح نیز 33 هزار حامی خیر بیش از 26 میلیارد و 515 میلیون تومان به هفت هزار و 462 فرزند معنوی در استان کرمانشاه اهدا کردند.

رخصی با تاکید براینکه تمامی این کمک ها بنا به نیت خیرخواهانه خیران نیک اندیش هزینه شده و به دست نیازمندان واقعی رسیده است، بیان کرد: این نهاد شناسنامه نیازمندی تمامی خانوارهای مددجو را در اختیار دارد و همین موضوع موجب تسریع در خدمت رسانی به نیازمندان می شود.

انتهای پیام/
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید