امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۱
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۵۹۰۶
گزارشگر : ۱۰۱
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان عنوان کرد:

بهره برداری از ظرفیت زکات برای رفع مشکلات نیازمندان

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۵:۳۱

بابهره برداری و استفاده از ظرفیت زکات باید بخشی از نیازهای اقشار ضعیف جامعه رفع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده،  مدیرکل کمیته امداد استان صبح امروز در جلسه ای با موضوع زکات و با حضور صداوسیما، مرکز بزرگ، جهاد کشاورزی و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: این جلسه با حضور چندین دستگاه و سازمان که در زمینه تبلیغ، اجرا و اطلاع‌رسانی بحث زکات به‌صورت ویژه نقش دارند برگزارشده است.

وی افزود: نیاز است که با همفکری و هم‌افزایی برای استفاده از ظرفیت‌های صداوسیما، سازمان تبلیغات اسلامی، جهاد کشاورزی، مرکز بزرگ غرب اسلامی برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری و تأکید بر احیا زکات در سطح جامعه به نحو بهتری اقدام شود.

شیخی زاده گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون 70 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان هستند و این تعداد خانوار نیازمند رسیدگی و توجه ویژه هستند استفاده از ظرفیت زکات به‌صورت منسجم می‌تواند به رفع برخی از نیازهای این قشر جامعه کمک کند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از نقش مؤثر صداوسیما در بحث اطلاع‌رسانی و تبلیغ برنامه‌های کمک به نیازمندان تصریح کرد: برای رسیدگی به نیازمندان در کنار ارائه خدمات این نهاد، به همدلی، هم‌فکری و مشارکت همه مسئولان، سازمان‌ها و مردم نیکوکار نیاز است.

در ادامه جلسه دکتر عبدالملکی مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان با اشاره به اینکه بحث زکات در آموزه‌های دینی ما بسیار تأکید شده، تصریح کرد: متأسفانه این فریضه الهی مورد غفلت قرارگرفته و در این زمینه دچار کم‌کاری شده‌ایم.

وی افزود: زکات دارای ارزش و جایگاه و جزو اولویت‌های دینی است و برای احیاء این فریضه نیازمند گفتمان سازی هستیم.

دکتر عبدالملکی به نقش مؤثر روحانیان و علمای دینی در بین مردم اشاره کرد و تصریح کرد: باید از ظرفیت روحانیون، رسانه، خیران و افراد مؤثر در جامعه در زمینه گفتمان سازی بحث زکات کمک بگیریم و با حضور در بین مردم اهمیت زکات را بیان کنند.

وی ادامه داد: ترویج و احیا زکات می‌تواند در اصلاح جامعه و بهینه‌سازی مناسبات اجتماعی مؤثر باشد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان از آمادگی این سازمان برای هرگونه همکاری در زمینه انجام تبلیغات و اطلاع‌رسانی فریضه زکات از طریق شبکه استانی خبر داد.

 

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام دوستی نژاد نماینده ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی استان نیز عنوان کرد: کمک به نیازمندان و فقرا که رسالت اصلی کمیته امداد است در اولویت همه کارها قرارداد و نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها دارد.

وی نقش مؤثر و حضور روحانیون را یکی از دلایل موفقیت‌های زکات استان نام برد.

حجت‌الاسلام منتظری مدیرکل مرکز بزرگ غرب اسلامی نیز در این جلسه عنوان کرد: در زمینه بحث زکات نیاز است که نگاه جدیدتری به این مسئله داشته باشیم و متولیان امر و دستگاه‌های فرهنگی گفتمان‌های عمومی در قالب نشست‌های مختلف درباره جزئیات زکات مطرح و به مردم منتقل کنند.

وی ادامه داد: برای احیا زکات باید در این زمینه به مردم آگاهی و اطلاع‌رسانی بیشتری داده شود و اهمیت، آثار و نقش زکات توسط روحانیون و علمای دینی به‌صورت مستمر به مردم یادآوری و تذکر داده شود.

نماینده سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این جلسه از معرفی 150 نفر از روحانیون برای فعالیت در زمینه تبلیغ و ترویج فریضه زکات در بین مردم خبر داد و ادامه داد: هم‌اکنون نیز تعدادی از علمای اهل سنت و تشیع در سطح استان در قالب مبلغ زکات و مبشرین فرهنگی در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید