امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۹
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۵۹۰۰
گزارشگر : ۸۲
رئیس شورای زکات استان کرمان اعلام کرد؛

بخشی از مشکلات محرومان را می‌توان با درآمد زکات از بین برد

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۹

رئیس شورای زکات استان کرمان گفت: ظرفیت‌های بسیاری در حوزه زکات استان وجود دارد که با استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توان بخش از مشکلات محرومان را برطرف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در جلسه شورای زکات استان کرمان افزود: زکات فریضه بسیار مهمی است که نسبت به پرداخت آن تأکید بسیار شده اما متأسفانه به‌اندازه‌ای که تأکید شده، به آن توجه نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه شورای زکات استان به خوبی شکل گرفته و اقدامات خوبی هم در سال‌های اخیر انجام شده است افزود:مردم باید نتیجه پرداخت زکات را در مناطق خود ببینند.
وی به ظرفیت بالای زکات در استان اشاره کرد و افزود: ظرفیت زکات استان تقریباً معادل بودجه عمرانی استان است که باید این ظرفیت به‌خوبی مورداستفاده قرار گیرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیدادی سلیمانی ادامه داد: به توجه به چهارفصل بودن استان کرمان و بسترهایی که در بحث زکات واجب و مستحبی وجود دارد می‌توان بحث زکات را در استان به‌صورت جدی‌تر و پررنگ‌تر دنبال کرد.

وی بابیان اینکه درصد جمع‌آوری زکات در سال‌های اخیر رشد داشته اما کار برای زکات خیلی بیشتر است گفت: ظرفیت اجرای این فریضه الهی در استان کرمان خیلی بیشتر است.
رئیس شورای زکات استان کرمان بابیان اینکه بخشی از محرومیت‌های استان کرمان را می‌توان با زکات به‌طور کامل از بین برد که نیاز به برنامه دارد گفت: ترویج فرهنگ زکات در جامعه مورد تأکید است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه خدمت برای احیای فرایض الهی ثواب و برکات زیادی دارد افزود: آنچه مصرف زکات است در جامعه جاری است و خیرات آن برای همیشه ماندگار است.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید