امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۵۸۹۸
گزارشگر : ۸۵

افتتاح اولین مرکز نیکوکاری، کارآفرینی و توانمندسازی بانوان جغتای

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۱۳

رئیس کمیته امدادشهرستان جغتای گفت: اولین مرکز نیکوکاری، کارآفرینی و توانمندسازی بانوان شهرستان‌ جغتای با عنوان "مهرکوثر" افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا مسکنی در این مراسم که با حضور مسئولان محلی برگزار شد، ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از توانمندی ها و روحیه جهادگرانه بانوان خیر شهرستان گام های موثری در توانمندی زنان سرپرست خانوار و کاهش دغدغه های آنان و سایر خانواده ها برداشته شود.
وی با اشاره به اینکه شهرستان جغتای 4 مرکز و 14 واحد نیکوکاری دارد، اظهار کرد: این مرکز چهارمین مرکز نیکوکاری جغتای و اولین مرکز ویژه بانوان شهرستان است که با توجه به احساس نیاز در حوزه زنان، تاسیس شده است.
مسکنی در ادامه نیز با توجه به فصل برداشت گندم و جو و ادای فریضه زکات، موضوعات عمران مددجویی، درمان و جهیزیه را  اولویت های زکات شهرستان دانست و گفت: باتوجه به محدویت های منابع دولتی، فعال بودن مراکز نیکوکاری و ستادهای فرعی زکات در اخذ زکات از کشاورزان امری ضروری است.
رئیس کمیته امداد جغتای با بیان اینکه هزینه کرد زکات از جمع آوری از هر روستا در همان روستا  صورت می گیرد، تاکید کرد: دراین خصوص مستندسازی، ارائه گزارش شفاف از عملکرد زکات به اهالی روستا بسیار حائز اهمیت است.
و ی افزود: یکی از برنامه های پیش روی ستاد زکات افزایش اعضای آن و حضور روحانیون و ائمه جماعات در مزارع است.
مسکنی نصب تبلیغات بر روی کمباین ها، حضور درمحل خرید گندم و... را از جمله برنامه های در حال اجرا برای جمع آوری زکات عنوان کرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید