امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۵
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۵۸۹۵
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد؛

اولویت هزینه کرد زکات، نیازمندان و فقرا هستند

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۵

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به جمع‌آوری بیش از 25 میلیارد تومان زکات در استان کرمان در سال گذشته گفت: اولویت هزینه کرد زکات، فقرا و نیازمندان هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی صبح امروز در جلسه شورای زکات استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و رییس شورای زکات استان برگزار شد با بیا اینکه در سال ۹۸ با تمام تنگناهای اقتصادی که در کشور وجود داشت در بحث زکات نسبت به سال ۹۷ رشد قابل‌توجهی داشتیم افزود: کمیته امداد استان کرمان به‌عنوان استان برتر کشور در جمع‌آوری زکات معرفی‌شده است و تأکید است از محل جمع‌آوری زکات اولویت با نیازمندان و معیشت آن‌ها باشد.
وی بابیان اینکه ۲۸ نفر مسئول جمع‌آوری زکات در سطح استان کرمان داریم و با کمبود نیرو مواجه هستیم افزود: ۳۲۸۶ نفر عاملین زکات در سطح استان کرمان فعالیت می‌کنند.
صادقی با اشاره به اینکه ۱۶۱۰ نفر مبلغ در بحث زکات با کمیته امداد همکاری دارند گفت: با شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی در برگزاری جلسات وجود دارد اما تلاش می‌کنیم به‌صورت ویدئوکنفرانس جلسات و امورات زکات را پیگیری کنیم.
وی بابیان اینکه تقدیر از زکات دهندگان در مراسم نماز در دستور کار است که امیدواریم با بهتر شدن شرایط ویروس کرونا عملیاتی شود افزود: تعداد زیادی درخت پسته و خرما در سطح استان کرمان در قالب طرح شجره طیبه پلاک گذاری شده است.
دبیر شورای زکات استان کرمان بابیان اینکه با توجه به مشکلاتی که در بحث شیوع کرونا در کشور ایجادشده درآمد زکات فطره استان در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است گفت: امسال چهار میلیاردو600میلیون تومان زکات فطره در استان کرمان جمع‌آوری‌شده است.
وی با اشاره به جمع‌آوری بیش از 25 میلیارد تومان زکات در استان کرمان در سال گذشته گفت: اولویت هزینه کرد زکات، فقرا و نیازمندان هستند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید