امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۸۹۲
گزارشگر : ۸۰
طی سال 98 رقم خورد؛

رشد 53 درصدی زکات در شهرستان البرز

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۴۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال 98 میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان البرز نسبت به مدت مشابه در سال 97 رشد 53 درصدی داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با دو تن از خیران و زکات دهندگان شهرستان البرز بیان کرد: زکات یکی از فرائض دینی است که در گذشته توجه مناسبی به آن نشد و پس از دستور رهبر معظم انقلاب و تشکیل شورای زکات در کشور و استان ها، موضوع زکات مورد توجه قرار قرار گرفت و به حمد الله این دستور الهی احیا شد.

وی ادامه داد: برای فرهنگ سازی زکات گام های موثری برداشته شده و ثمرات اجرای آن را در جامعه شاهد هستیم ولی برای رسیدن به افق درخشان اجرای واجب الهی جای کار بسیار وجود دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خداوند سبحان را شاکریم که هر سال با افزایش مشارکت و حضور پرداخت کنندگان زکات مواجه هستیم به طوری که در استان قزوین میزان رشد زکات در سال 98 نسبت به سال 97 از رشد 46 درصدی برخوردار است.

وی افزود: طی سال 98 میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان البرز نسبت به مدت مشابه در سال 97 رشد 53 درصدی داشته است.

حق گویان تصریح کرد: براساس آیات و روایت اولویت مصرف زکات برای محرومان است از این رو 60 درصد از زکات جمع آوری شده در سال 98 برای محرومان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: زکات هر روستا برای نیازمندان همان روستا و همان منطقه هزینه می شود و انتظار داریم اولویت مصرف زکات برای محرومان مورد توجه زکات دهندگان قرار گیرد .

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید