امروز دوشنبه ,۱۳ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۵
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۵۸۹۱
گزارشگر : ۴۸۷
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

آمادگی مجلس یازدهم برای کمک به اشتغال و تامین مسکن مددجویان امداد

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۳۵

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل فراکسیون محرومیت‌زدایی و گروه‌های جهادی گفت: نمایندگان مردم در مجلس یازدهم از تمام ظرفیت خود، برای کمک به اشتغال و تامین مسکن مددجویان کمیته امداد استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، احمد حسین فلاحی با بیان اینکه رویکرد مجلس یازدهم رسیدگی به امور محرومان است، گفت: مجلس شورای اسلامی براساس شأن و جایگاه والای خود در قانون‌گزاری می‌تواند گره‌گشای مسائل نیازمندان باشد و در این زمینه نیاز لازم است هم‌افزایی میان کمیته امداد و مجلس افزایش یابد.

وی بر اهمیت سرکشی به نیازمندان و حل مشکلات معیشتی آنان تاکید کرد و افزود: مسئولان باید به دور از هرگونه شعارگرایی، در این شرایط اقتصادی، در حد توان خود در رفع مشکلات مردم مناطق محروم بکوشند و فراکسیون محرومیت‌زادیی و جهادی در مجلس یازدهم با همین هدف تشکیل شده است تا با تجمیع ظرفیت گروه‌های جهادی، گام مهمی در رسیدگی به مسائل محروامن برداشته شود.

فلاحی تامین مسکن نیازمندان را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای تامین مسکن مددجویان اقدامات خوبی انجام داده و مجلس آمادگی دارد از همه توان خود برای حمایت از ساخت مسکن محرومان استفاده کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به بیانیه نمایندگان در آغاز نخستین روزهای آغاز مجلس و همچنین تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای تمرکز بر حل مشکلات اقتصادی مردم، نمایندگان مجلس یازدهم دفاتر خود را در حوزه‌های انتخابیه به عنوان شعبه‌ای از کمیته امداد قرار دهند و از هر ظرفیتی برای رسیدگی به معیشت نیازمندان استفاده کنند.

وی اشتغال را مهمترین مساله برای رسیدن به خودکفایی در جامعه هدف کمیته امداد عنوان کرد و افزود: لازمه توانمندسازی و خودکفایی مددجویان، برخورداری کمیته امداد از منابع پایدار و اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغال است که امسال 6200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید