امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۵۸۸۲
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

3000 فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی ایجاد می‌شود

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۰۷:۳۵

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، 3000 فرصت شغلی جدید تا پایان سال‌جاری برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در جلسه تبیین اهداف و رویکردهای سال 99 که با حضور جمعی از امدادگران حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در مجتمع فرهنگی تربیتی الغدیر برگزار شد، گفت: برنامه‌‌ریزی‌های مناسبی صورت گرفته تا با یاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل بتوانیم 3000 فرصت شغلی جدید را برای مددجویان تحت حمایت تا پایان سال‌جاری ایجاد کنیم.
وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح‌های دانش‌بنیان، بیان کرد: با یاری خیران و نیکوکاران، بسیاری از فرزندان خانوار تحت حمایت در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند که آنها می‌توانند در عرصه اجرای طرح‌های دانش‌بنیان فعالیت چشمگیری داشته باشند.
دشتی با بیان اینکه توجه و تمرکز بر روی طرح‌های دانش‌بنیان در دستور کار کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، افزود: تلاش داریم ظرفیت‌های مددجویان نخبه و فارغ‌التحصیل را شناسایی کرده و آنها را به سمت اجرای طرح‌های دانش‌بنیان سوق دهیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه حمایت ویژه از طرح‌ها و ایده‌های دانش‌بنیان مددجویان مدنظر این نهاد قرار دارد، گفت: با توجه به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت و مددجویانی که دارای تخصص خاصی هستند، می‌توان راهکارهای مناسب را به آنها ارائه کرد تا در زمینه طرح‌های دانش‌بنیان فعالیت‌های بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه 93 «راهبر شغلی» با کمیته امداد استان اردبیل همکاری دارند، بیان کرد: طرح «راهبران شغلی» برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی ایجاد شده، اجرا می‌شود تا به پایدارسازی اشتغال و درآمد پایدار خانوار تحت حمایت کمک کند.
دشتی به بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت جهادگران کارآفرین و نیروهای جهادی در عرصه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت جهادگران کارآفرین و نیروهای جهادی می‌تواند مسیر توانمندسازی و خوداتکایی خانوار تحت حمایت را هموارتر کند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه رفع موانع فضای کسب‌وکار، بازاریابی و فروش تولیدات مددجویان تحت حمایت از دیگر مباحث مهم در امر توانمندسازی است، گفت: کمیته امداد استان اردبیل درصدد است با ایجاد بازار کار مناسب، علاوه بر درآمد پایدار به کارآفرینی خانوار تحت حمایت نیز کمک کند.
وی با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید