امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۵۸۷۲
گزارشگر : ۱۰۳
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی:

7 هزار و 500 نفر از مددجویان آذربایجان‌غربی صاحب شغل پایدار می‌شوند

(شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۲۱

کمیته امداد آذربایجان‌غربی امسال در نظر دارد برای 7 هزار و 500 مددجوی تحت حمایت خود فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی در همایش یک روزه تبیین برنامه های اشتغال سال 99  که با حضور محمود غلامی، مشاور رسانه ای معاونت اشتغال کمیته امداد کشور برگزار شد، گفت: کمیته امداد آذربایجان‌غربی امسال در نظر دارد برای 7 هزار و 500 مددجوی تحت حمایت خود فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

وی ادامه داد:  کمیته امداد آذربایجان‌غربی برای ایجاد این تعداد شغل، بیش از 255 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی تصریح کرد: مشکلات معیشتی در کنار ویروس کرونا، فشار اقتصادی بالایی به نیازمندان وارد کرده و در این شرایط نقش کمیته امداد در کاهش مشکلات و نیازهای مددجویان غیر قابل انکار است.

وی با اشاره بر لزوم اهتمام امدادگران در ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان، تصریح کرد: این نهاد در سال گذشته 167 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه  در راستای  ایجاد اشتغال‌‌زایی برای 4 هزار و 500 نفر مددجو هزینه کرده است.

وی تاکید کرد: به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 95 درصد از طرح های اشتغال کمیته امداد آذربایجان‌غربی فعال و پویا بوده و در نظر داریم با اجرای نظارت مستمر و راستی آزمایی های متعدد، این درصد را افزایش دهیم.

سهندی عنوان کرد: باید چرخه حمایت از مددجویان از پنج سال بیشتر نشود و لازم است این نهاد با اشتغال زایی و توانمند سازی، مددجویان را در کمتر از این مدت، از چتر حمایتی خود خارج کند.

وی یادآور شد: انتظار دارم امدادگران کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال جاری،  مطالعه دقیق روش‌های توانمند سازی مددجویان، آموزش های کافی اشتغال‌زایی و اهتمام ویژه در اجرای راهبران شغلی در شهرستان ها را سرلوحه خدمات رسانی به مددجویان استان قرار دهند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید