امروز یکشنبه ,۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۰۶:۵۷
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۷۵۸۵۷
گزارشگر : ۹۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد:

هر شهروند یزدی روزانه 24 تومان صدقه می‌دهد

(شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹) ۰۶:۵۷

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: هر شهروند یزدی به‌صورت میانگین روزانه 24 تومان صدقه پرداخت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، غلامرضا مشعل چی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد وی بابیان اینکه 138 هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در سطح استان یزد نصب و توزیع‌شده است، گفت: نیکوکاران یزدی سال گذشته 10 میلیارد و 31 میلیون تومان صدقه دادند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به نحوه هزینه کرد صدقه در سال 98 گفت: 33 درصد از صدقه جمع‌آوری‌شده برای کمک به خرید، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان، 45 درصد در بخش حمایت و سلامت خانواده همچون کمک به ازدواج نیازمندان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و وام ضروری و کمک موردی به نیازمندان، 11 درصد برای ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان و برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی مددجویان تحت حمایت،10 درصد در خصوص تعامل با خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری، و یک درصد نیز برای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاریابی مددجویان هزینه شد.

مشعل چی با اشاره به اینکه صدقه اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود و به‌هیچ‌عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود، یادآور شد: کمیته امداد رویکرد کاهش صندوق‌های صدقه و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی برای پرداخت صدقه و انفاق غیرحضوری را دنبال می‌کند.

وی یادآور شد: نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری#035*8877* و یا ارسال پیامک عدد یک به 8877 با سهولت صدقه روزانه را پرداخت کنند.

هم‌اکنون 25 هزار و 127 خانوار با جمعیت ۴۷ هزار نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد استان یزد استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید