امروز شنبه ,۱۸ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۸۵۰
گزارشگر : ۷۸
تاکید دبیر شورای زکات خراسان شمالی؛

بر احیای نهضت زکات در استان

(شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۷

دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی در نشست شورای زکات به آگاه سازی همگانی در بحث توجه به پرداخت زکات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با بیان اینکه در زمینه ترویج زکات می‌توان از ظرفیت نهادهای مختلف ‌بهره برد افزود: برنامه‌های اجرایی حوزه زکات باید از ویژگی‌های شاخص و جامع برخوردار باشد.
وی به ارتباط موثر با شورای زکات و عاملین در شهرها و روستاهای استان و استفاده از روش‌های خلاقانه برای احیاء این فریضه الهی اشاره کرد و  گفت: بهره‌گیری از زمینه‌های مؤثر به تشویق مردم برای عمل به این واجب الهی منجر می‌شود؛ همان‌طور که دین اسلام زکات را همپایه نماز در قرآن برشمرده است.
وی با اشاره به نقش ائمه جمعه و جماعت و مبلغین در توسعه فرهنگ زکات  گفت: حضور ائمه جمعه  در کنار مبلغان می‌تواند عامل مهمی در رسیدن به نتیجه مطلوب باشد.
دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی استفاده از ظرفیت فرمانداری ها را برای ترویج این امر مؤثر دانست و بر لزوم کار میدانی در این زمینه تأکید کرد.
الهی راد به احصاء نیازمندی های روستاها اشاره کرد و بیان داشت: انجام هدف گذاری مناسب، اجرای برنامه های مدون و بکارگیری سازوکارهای مناسب از جمله وظایف کارکنان و امدادگران این نهاد در حوزه زکات است.
وی مراکز نیکوکاری را به عنوان ظرفیت مهم در حوزه زکات عنوان کرد و به ورود مستقیم دبیران شورای زکات در شهرستانها و مدیریت صحیح ظرفیت های موجود در شهرستانها به ویژه مراکز نیکوکاری  تاکید کرد.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید