امروز پنج شنبه ,۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۳
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۵۸۴۴
گزارشگر : ۲۷
رئیس کمیته امداد کشور

فارس در عرصه خدمت پیشرو بوده است

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۲۳

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: رزمایش همدلی و مواسات باعث ایجاد انقلاب و شکستن رکورد کمک به همنوع در جهان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد کشور درهمایش "شکوه کرامت" و تجلیل از خیران مسکن ساز فارس ضمن تبریک دهه مبارک کرامت، گفت: طبق گفته مقام معظم رهبری، احمد ابن موسی(ع) یکی از شخصیت استثنایی در بین امام زادگان است و همجواری با این بزرگوار و برادر امام رئوف، سعادت بزرگی است.
او با اشاره به مهربانی خیران، افزود: زبان از فعالیت های خیران در یاری رسانی به همنوعان خود، قاصر است و هر چه داریم از برکات ائمه اطهار (ع) و عنایات ویژه خداوند است. استان فارس در عرصه خدمت پیشرو بوده و وحدتی که در این استان حول محور نماینده ولی فقیه در استان فارس وجود دارد، ایرانی همدل را رقم زده است.
رییس کمیته امداد کشور با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان امسال شاهد تحول بزرگی در کشور بودیم، اضافه کرد: رزمایش گسترده همدلی و مواسات که رهبری آن را آغاز کردند، انقلابی به وجود آورد که دنیا مات و مبهوت ماند. مشکلات کرونا محدودیت های جدی ایجاد کرد و خیلی از مشاغل تعطیل شدند، اما در عین حال ید الله مع اجماعه در این جا انجام شد.
او ادامه داد: فارس در تمامی فعالیت‌ها رونق داشته و این نهاد دو قشر را مکلف به حمایت می‌داند؛ سالمندان و بیماران صعب العلاج .
بختیاری در خصوص دانشجویان تحت پوشش این نهاد تصریح کرد: بیش از ٨٠ هزار دانشجو در کشور تحت پوشش کمیته امداد اند که از این تعداد 1000 نفر در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و این افراد نیز در کنار تحصیل، نان آور خانواده نیز هستند.
رئیس کمیته امداد کشور اقدام ساخت مسکن را اقدامی خوب ارزیابی کرد و بیان کرد: خیران در ساخت مسکن اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند زیرا اگر حمایت از خانواده‌های نیازمندان وجود نداشته باشد این افراد هیچگاه صاحب خانه نمی‌شوند.
وی در خصوص اطعام مهدوی نیز یادآور شد: طی ماه مبارک رمضان مردم شریف ایران اسلامی بالغ بر ۵۴٠ میلیارد تومان به کمیته کمک کردند و بالغ بر ١١ میلیون غذای گرم و بالغ بر دو میلیون بسته معیشتی نیز از این مبلغ تهیه شده و در اختیار مددجویان قرار گرفت.
او ادامه داد: مسکن، اشتغال و فرهنگ سازی سه مؤلفه ای است که کمیته امداد در آن بخش‌ها فعالیت می‌کند و در استان فارس ١٢ هزار اشتغال با اعتباری بالغ بر ٣٠٠ میلیارد تومان طی سال قبل ایجاد شده است.
بختیاری افزود: ٨٨ درصد از تسهیلات اختصاص یافته سال قبل در فارس جذب شده و امسال نیز قرار است ۴٠٠ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال ٢٠ هزار نفر در فارس تخصیص یابد.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید