امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۱
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۵۸۴۰
گزارشگر : ۱۰۲

تریبون مجلس را به نفع حل مشکلات محرومین در اختیار امداد می‌گذارم

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۲۱

مرتصی محمودوند در جلسه با مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: تریبون مجلس تریبونی پراهمیت است و قول می دهم در راستای حل مسائل و مشکلاتی که محرومین با آن درگیر هستند دراختیار مجموعه امداد قرار داده شود.

به گزارش سایت امداد، محمودوند ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل کمیته امداد لرستان و مجموعه تحت نظارت او،‌ گفت: کمیته امداد حوزه خدمت و ایثار و اخلاص است.

وی با نکوهش شعارگرایی، بیان داشت: بیشترین آسیب به نظام را افرادی وارد می‌کنند که شعار می دهند.

نماینده مردم خرم اباد و دوره چگنی در مجلس یازدهم با بیان اینکه اصولگرایی ارزشی و انقلابی بر اساس احترام به شیعه علی بی ابی طالب بکار می رود، افزود: با شعار و شعارگرایی و دروغ پراکنی علیه نیروهای ارزشمند انقلاب کارها پیش نمی روندبلکه عقلانیت و چشم تیزبینی که همه‌چیز را رصد کند، به کار می آید.

وی لزوم توجه به سابقه خدمت افراد به نظام، اسلام و ولایت را مهم برشمرد و خاطرنشان ساخت: اگر لرستان آسیب دیده است به خاطر افرادی ست که با شعار اصولگرایی در دستگاهها نفوذ پیدا میکنند و ارزش ها را زیر سوال می برند.

محمودوند گفت: بزرگترین موضوع برای حل و فصل مشکلات، ایستادگی در مقابل جریانات منحرف، الحادی، و جریان "نفوذ" است که در سازمانها و نهادها با هدف خدشه وارد کردن به نظام‌، ارزش های انقلاب و شهدا ورود پیدا کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه محاصره اقتصادی و نظامی نمی توانند همچون جریان "نفوذ" آسیب رسان باشند، اظهار داشت: پس از این همه ظلم به مردم لرستان که باهمه وجود حافظ نظام هستند و بکار بردن واژه فلاکت که برای تورم بالا، امار بیکاری و ... به ان داده اند شرمنده هستم.

نماینده خرم اباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تریبون مجلس تریبونی پراهمیت است و قول می دهم در راستای حل مسائل و مشکلاتی که محرومین با آن درگیر هستند دراختیار مجموعه امداد قرار داده شود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: نباید به مددجو نگاه روشنفکری داشت.

جاسم‌محمدی فارسانی ضمن اشاره به ۱۰۵ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد، اظهار داشت: از مجموع ۵۵۰ هزار خانوار در لرستان، ۲۰ درصد آنها تحت پوشش هستند.

وی افزود: ۶۸ هزار خانوار از مددجویان عادی و بهره مند از کلیه خدمات امداد، و ۲۶ هزار خانوار در پی تحریم ها و نقض برجام در سال ۹۷ به مجموعه امداد اضافه شدند که از بخشی از خدمات بهره مند می شوند.

مدیرکل‌کمیته امداد لرستان با اشاره به بیانات حضرت امام‌ مبنی بر وظیفه امداد بر رفع فقر در حوزه مادی و معنوی، تصریح ساخت: مجموعه امداد نباید به محرومین نگاه روشنفکری داشته باشد و جناح سیاسی آنها را مورد توجه قرار دهد‌.

وی با تاکید بر کناره گیری امداد از مسائل سیاسی، گفت: برای این‌مجموعه همه افرادی که از فیلتر شورای نگهبان گذشته اند قابل احترام هستند و به همکاران درباره هرگونه طرفداری از جناح های سیاسی هشدار داده شده بود.

محمدی فارسانی با بیان اینکه نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از همانندی، همخوانی و روحیه انقلابی گری برخوردار هستند، گفت: امید است از این اجماع نمایندگان در راستای موضوعات مرتبط با امداد بهره کافی برده شود.

وی برگزاری جلسه مشترک ۹ نماینده استان با بختیاری جهت بررسی موضوعات مرتبط با امداد و رفع مشکلات را اولین خواسته برشمرد و گفت: حضور نمایندگان و تعاملات آنها با مجموعه امداد و سرکشی از محرومین برای اشنایی با مسائل و مشکلات و رفع آنها امری مهم است.

مدیرکل‌کمیته امداد لرستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مسائل جدی قبل از کرونا مسئله سیل بود که در آن بیش از ۲۵۰۰ واحد مسکن برای ساخت و ساز در دستو کار قرار گرفت و تاکنون ۱۹۰۰ واحد آنها ساخته و تحویل مددجویان شده است.

وی با اشاره به تعمیر بیش از ۲۹۰۰ واحد مسکونی مددجویان در جریان سیل، ادامه داد: همچنین بحث اشتغال، تهیه اسباب و لوازم منزل، تسهیلات، وام کارگشایی و ... از مسائلی بود که مورد توجه واقع شد.

محمدی فارسانی درپایان به موضوع کرونا اشاره نمود و گفت: در جریان‌بیماری کووید ۱۹ علاوه بر حمایت از خانواده بزرگ مجموعه امداد، 12 میلیارد و 500 تومان اعتبار توسط بنیاد مستضعقان با حمایت مهندس فتاح دراختیار نیازمندان قرار گرفت به‌گونه ای که به خانواده متوفی ناشی از کرونا مبلغ ۱۰‌میلیون تومان و نیز مبلغ ۵ میلیون تومان به بهبودیافتگان از کرونا پرداخت شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید