امروز چهارشنبه ,۲۲ اَمرداد ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۳
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۷۵۸۳۴
گزارشگر : ۱۰۰

چهل و نهمین مرکز نیکوکاری استان ایلام در بخش چوار فعالیت خود را آغاز کرد

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۳

در آیینی که در محل دفتر امام جمعه شهر چوار برگزار شد چهل و نهمین مرکز نیکوکاری استان ایلام فعالیت خود را در این محل آغاز کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل امداد استان ایلام در این مراسم که با حضور امام جمعه چوار ، مسئولین و خیرین بخش  برگزار شد گفت: مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی«ع»چهل و نهمین مرکز نیکوکاری در استان ایلام بوده که به مناسبت دهه کرامت و سالروز آزادسازی مهران در محل دفتر امام جمعه  چوار فعالیت خود را آغاز می کند.
قنبر موسی نژاد افزود: این مرکز نیکوکاری با اینکه چهل و نهمین مرکز نیکوکاری ایجاد شده در استان است اما نخستین مرکزی است که با پی گیری امام جمعه محترم چوار در محل این دفتر راه اندازی می شود و امیدواریم که باعث خیر و برکت در بخش چوار و مرکز مهمی برای جمع آوری اعانات مردمی و کمک به نیازمندان این بخش باشد.
وی در ادامه به ویژگی ها و مزایای مراکز نیکوکاری اشاره کرد و گفت: واگذاری امور نیکوکاری و خیر خواهانه به مردم و ارتباط موثر و راحت بین مردم و قشر نیکوکار با این مراکز از جمله این ویژگی ها بوده و امداد امام «ره» در هیچ کدام از فرآیندهای تهیه و توزیع کمکها در این مراکز جز در زمینه ثبت و ضبط مالی آنها مداخله ای ندارد.
موسی نژاد تصریح کرد: مراکز نیکوکاری به منظور ارتباط آسانتر بین قشر نیکوکار و افراد نیازمند جامعه در محلات و مکانهای مختلف توانسته اند با ارتباط شایسته و موثر با قشر نیکوکار هر ساله کمکهای قابل توجهی جمع آوری و بین قشر نیازمند این مناطق توزیع نمایند.
مدیر کل امداد استان ایلام در ادامه به شرایط خاص اقتصادی و اجتماعی امروز کشور و موضوع شیوع بیماری کرونا ویروس  و همچنین به مجموعه فعالیتهای انجام گرفته توسط این نهاد  در ماه مبارک رمضان اشاره و گفت: با اینکه امسال  از نظر اقتصادی شرایط سخت تری داشتیم اما پیرو فرمایش مقام معظم رهبری و تاکید بر انجام پویشی با عنوان کمک مومنانه  در سراسر کشور ، در استان ایلام نیز با مشارکت خوب مردم و مسئولین پوششهای مختلفی ایجاد و صحنه های بی بدیلی از نوعدوستی و مهرورزی به نمایش درآمد و در بخش چوار هم با محوریت امام جمعه محترم اقدامات ارزشمندی صورت گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین میهن پرست امام جمعه چوار نیز در این آیین به اهداف ایجاد مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی«ع» بخش چوار اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان با راه اندازی پویش کمک مومنانه بیش از ۳۷۰ میلیون تومان کمکهای نقدی و کالایی در چوار جمع آوری و با همکاری و مشارکت سپاه پاسداران، کمیته امداد و سایر دستگاهها بین نیازمندان بخش چوار توزیع گردید. 
وی ادامه داد: با افتتاح این مرکز نیکوکاری قطعاً تحول بسیار خوبی در زمینه جمع آوری کمکهای مردمی صورت خواهد گرفت و این کمکها  به صورت هدفمند بین نیازمندان توزیع می گردد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید