امروز جمعه ,۷ آذر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۸۳۱
گزارشگر : ۸۰
طی سال 98 صورت گرفت؛

بهره مندی مددجویان واجد شرایط از 939 مورد معافیت پرداخت هزینه های انشعاب و خدمات

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال گذشته در مجموع 939 مورد معافیت هزینه انشعاب و خدمات برای مددجویان تحت حمایت استان اِعمال شده که از این تعداد 614 مورد در مناطق محروم بوده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد صیادی بیان کرد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی هریک از مددجویان واجد شرایط لازم و تصریح شده در قانون، برای یک بار می توانند از معافیت پرداخت هزینه های انشعاب آب، برق، گاز و ... بهره مند شود .

وی ادامه داد: طی سال 98 در مجموع 939 مورد معافیت هزینه انشعاب و خدمات برای مددجویان تحت حمایت استان قزوین اِعمال شده که از این تعداد 614 مورد در مناطق محروم بوده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این معافیت از پرداخت هزینه ها شامل 190 مورد انشعاب آب، 135 مورد انشعاب برق، 505 مورد انشعاب گاز، 11 مورد هزینه انشعاب فاضلاب، هزینه 71 مورد پروانه ساختمانی و معافیت از پرداخت 27 فقره عوارض شهرداری بوده است.

افزود: هزینه هر یک از این انشعابات و عوارض متفاوت است چراکه معیار تعیین ارقام براساس مناطق روستایی و شهری و سطح مناطق متفاوت است.

صیادی خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) تلاش می کند تا از ظرفیت های مختلف قانونی برای خدمت رسانی به مددجویان استفاده کند همچنین کمک های مردمی نیز می تواند با رویکرد غیرمالی برای کمک به نیازمندان موثر باشد.

وی یادآورشد: یکی از نیازهای غیرمالی مددجویان کمک به تأمین جهیزیه دختران و کمک به ساخت مسکن است از این رو اقشار مختلف مردم می توانند به تناسب توان خویش، برای تأمین این دو نیاز مددجویان اقدام کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید