امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۸۲۰
گزارشگر : ۷۸

دعوت دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی از مردم برای پرداخت زکات

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۶:۳۷

با توجه به فصل برداشت محصولات کشاورزی، دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی از کشاورزان خواست نسبت به پرداخت زکات اهتمام بیشتری داشته باشند.

 
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی با بیان اینکه تحقق زکات به معنای رفع فقر و کاستن از فاصله‌های طبقاتی است، افزود: دین مبین اسلام زکات را راهی  برای بهره‌مندی مسلمانان از حداقل‌های زندگی و زدودن فقر فرهنگی و اجتماعی عنوان کرده است.
وی ادامه داد: شرایط فعلی جامعه و مشکلات عدیده‌ اقتصادی ایتام و نیازمندان و همچنین تبعات منفی ویروس کرونا بر روی معیشت خانواده ها، همت والا و دستان سخاوتمند تلاشگران عرصه کشاورزی را طلب می‌کند.
دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی ضمن تقدیر و تشکر از همه کشاورزان زحمتکش استان که نسبت به پرداخت این واجب الهی پیش قدم هستند،گفت: امیدوارم امسال نیز با مشارکت کشاورزان و روستائیان عزیز شاهد رشد پرداخت زکات در راستای رفع محرومیت زدایی باشیم.
دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی میزان زکات سال گذشته را بیش از 14 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم در سال 97 تنها 10 میلیارد  و670 میلیون تومان بوده است که به مدت مشابه سال قبل آن 32 درصد افزایش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: زکات پرداختی مردم خیر استان صرف نیازهای محرومین و ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه روستایی می شود  به‌طوری‌که به برکت این اعتبارات 51 پروژه عمرانی برای روستاییان این استان در قالب مسجد،خانه عالم، حسینیه، حوزه علمیه  و سایر پروژه‌ها در سال گذشته ساخته‌شده است و همچنین 70 درصد اعتبارات آن نیز برای رفع نیاز خانوارهای محروم در زمینه های معیشتی،درمانی،آموزش،تحصیل، جهیزیه و فرهنگی مددجویان هزینه شد.
وی خاطر نشان کرد:  504 روستا در استان مشمول زکات هستند که  طی سال گذشته 310 روستا توفیق پرداخت زکات را داشتند.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید