امروز جمعه ,۲۰ تیر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۸۱۹
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در دیدار با نماینده دامغان:

نگاه کارشناسی وعلمی مجلس ورویکرد توانمندسازی دو لازمه برطرف کردن فقردر جامعه

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۰۵

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: حمایت و نگاه کارشناسانه مجلس و رویکرد توانمندی‌سازی دو لازمه ریشه کنی و برطرف کردن فقر در جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان سمنان، در نخستین دیدار با نماینده مردم شریف شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در  مسئله فقر و محرومیت با رشد و گسترش مواجه شدم و ابعاد فقر چند وجهی و دچار پیچیدگی شده است.

وی در ادامه یادآور شد: حمایت و نگاه کارشناسانه مجلس و رویکرد توانمدی دو لازمه ریشه کنی فقر در جامعه است.

محسن مسعودیان راد با بیان اینکه مسئله معیشت مردم در جامعه  مهم تلقی می شود، تصریح کرد: امید مردم به مجلس زیاد شده است و این نابه سامانی ها و ریشه فقر بر می گردد به فسادها، بی عدالتی ها و اختلالات بازار که  کرونا ویروس  آن رو تشدید می کند.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه درمان فقر با توجه به فقر های جدید پیچیده و تغییر می کند ،خاطرنشان کرد: افزایش مستمری چون از پشتوانه علمی و متناسب با شرایط فقر جدید برخوردارنبوده، منجر به نهادینه کردن فقر و بین نسلی کردن فقر می شود.

محسن مسعودیان راد با اشاره به اینکه صرفا افزایش مستمری وابستگی خانواده ها را افزایش می دهد تصریح کرد: باید رویکرد توانمند سازی در حوزه فقر در نظرگرفته شود.

وی  نگاه کارشناسی  مجلس را به مسئله فقر ضروری دانست خاطرنشان کرد:  ایجاد جایگاه مشخص نسبت به ریشه کن کردن فقر و  فراکسیون فقر در مجلس ضروری است.

مدیر کل کمیته  امداد استان سمنان با بیان اینکه نباید فقرا سربار جامعه باشند تصریح کرد: مصرف گرایی در بین خانواده ها باید جایگزین  سپرده گذاری با ایجاد ارزش افزوده تولید ثروت و سرمایه برای نیازمندان همراه باشد.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان  با اشاره به اجرای پروژه های دامداری و اصلاح نژاد، و دانش بنیان در شهرستان دامغان توسط کمیته امداد، خاطرنشان کرد:طرح شتابا شبکه توانمندی ایتام در بورس ایران در حال پیگیری با هئیت دولت، رئیس جمهوری و معان اول رئیس جمهوری است و در استان سمنان کلید خورده است.

وی با اشاره به مدیریت سهم عدالت مددجویان تصریح کرد: این مقوله کمک زیادی به ایجاد سرمایه گذاری و تامین بخش از آتیه این عزیزان خواهد کرد.

قائم مقام کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه مجلس محفلی برای مراودات کمیته امداد و خیرین باشدخاطرنشان کرد: هر چقدر زمینه برای خیرین ما مهیا شود بازخورد سرمایه و وارد شدن خیرین در شهر دیده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت خیرین باید با کمک و حمایت مجلس همراه باشد یادآور شد: ما در تلاشیم رابط  بین موثرین و خیرین باشیم .

انتها پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید